STO RAZY ZERO

Ewangelia Mateusza 17:27 – Ale żebyśmy ich nie zgorszyli, idź nad morze, zarzuć wędkę, weź pierwszą złowioną rybę i otwórz jej pyszczek, a znajdziesz statera. Weź go i daj im za mnie i za siebie.

Ewangelia Mateusza 17:24-27

Był to niezwykły cud. Nie tylko zapewnione zostały pieniądze na podatek, ale była to dokładnie taka ilość pieniędzy, jaka była potrzebna i pochodziła ona od pierwszej złowionej ryby.

Pomimo tego, że stanowi to precedens, iż Bóg jest w stanie zabezpieczyć nasze potrzeby w cudowny sposób, istotnym jest pamiętać, że Bóg nie podrabia pieniędzy. On nie stworzył pieniądza w pyszczku ryby, ale raczej w cudowny sposób sprawił, iż znalazła ona i połknęła właśnie rzymską monetę, której potrzebował Piotr. Błędem jest modlić się i czekać, aby pieniądze zaczęły spadać z nieba.

Tak jak jest napisane w Ewangelii Łukasza 6:38, Bóg wykorzystuje ludzi (i czasami ryby), aby obdarzać nas pieniędzmi. Może to uczynić w nieoczekiwany, nadnaturalny sposób, jednak będzie to dotyczyć ludzi i istniejącej waluty. Musimy wierzyć, że Pan słyszy i odpowiada na nasze modlitwy, a potem modlić się o ludzi, których użyje On do tego, aby dać nam odpowiedź. Może to być nasz pracodawca, osoba która kupuje nasze usługi lub ktoś inny.

Pan błogosławi także pracę naszych rąk. Kiedy jesteśmy w potrzebie, powinniśmy szukać Bożego prowadzenia odnośnie rzeczy, w które powinniśmy się zaangażować, a następnie zaufać Panu, że będzie to błogosławił i pomnażał owoce naszej pracy. Jednakże sto razy zero równa się zero. Wielu ludzi minęło się z cudem, ponieważ nigdy nie podjęli pierwszego kroku wiary i nie wykorzystali tego, co mają. Bóg może obdarzyć cię dzisiaj kreatywnym pomysłem, który będzie dla ciebie oraz dla innych ludzi błogosławieństwem. Szukaj, a znajdziesz.