NIE MA NIC NIEMOŻLIWEGO

Ewangelia Łukasza 1:37 – Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego.

EWANGELIA ŁUKASZA 1: 26-38

Cóż za stwierdzenie! Gdybyśmy tylko w to uwierzyli, jak bardzo zmieniłoby się nasze życie!

Od urodzenia jesteśmy szkoleni, by znać nasze ograniczenia. Nie możesz mieć tego. Nie dotykaj tamtego. Nie bierz rzeczy do buzi. Nie wkładaj rąk do ognia. Lista ciągnie się w nieskończoność.

Kiedy dorastamy, rozpoznajemy nasze ograniczenia (co właściwie jest oznaką dojrzewania) i uczymy się z nimi żyć. Są granice wszystkiego. To życiowa prawda.

Ale Bóg nie ma ograniczeń. Kiedy wkraczamy w nadnaturalną rzeczywistość, musimy odrzucić granice. Musimy odnowić nasze umysły prawdą, że Bóg nie jest taki, jak my. On może uczynić wszystko.

Mamy niesamowitego Boga, którego moc jest tak wielka, że nawet nie możemy jej pojąć. On stworzył wszechświat i to wcale nie obciążyło Jego możliwości. Mimo to, wielokrotnie zastanawiamy się czy nasze sytuacje nie są zbyt trudne dla Pana. Nie możemy sobie nawet wyobrazić, jak Bóg może nas z tego wyciągnąć.

Pan powiedział Jeremiaszowi: „Oto Ja jestem Pan, Bóg wszelkiego ciała: Czy jest dla mnie coś niemożliwego?”. Odpowiedź brzmi NIE! Jedyną rzeczą, która ogranicza Boga, jest nasza niewiara (5 Księga Mojżeszowa 7:17). Uhonorujmy dziś Boga wierząc, że nic nie jest zbyt trudne dla Niego.