SKUP SIĘ NA TYM, CO NA GÓRZE

Ewangelia Jana 11:44 – I wyszedł ten, który umarł, mając ręce i nogi powiązane opaskami, a twarz obwiązaną chustką. Powiedział do nich Jezus: Rozwiążcie go i pozwólcie mu odejść.

EWANGELIA JANA 11:44

Symbolicznie, Łazarz jest jak wielu chrześcijan. Biblia mówi o tym, że kiedy rodzimy się na nowo przechodzimy ze śmierci do nowego życia. Jednakże prawdą jest i to, że w świecie fizycznym i emocjonalnym zabieramy z sobą z naszego starego życia nasze „grobowe opaski” (czyli przyzwyczajenia, postawy itp.) i musimy zostać z nich „uwolnieni”, aby w pełni cieszyć się naszym nowym życiem.

Nasze emocje i postawy podążają za tym, o czym myślimy. Kiedy skupiamy naszą uwagę na problemach, stają się one nieproporcjonalnie wielkie. Kiedy odrzucimy nasze problemy i zaczniemy myśleć o Bożym zaopatrzeniu, odpowiedź staje się coraz większa, a problem maleje. To, o czym myślimy, będzie nad nami dominowało. Jeśli myślimy o rzeczach depresyjnych, będziemy przygnębieni. Kiedy myślimy o czymś budującym, będziemy zbudowani. Jeśli myślimy: „przez Jego rany jesteśmy uzdrowieni”, to będziemy uzdrowieni. Jeśli myślimy o chorobie, będziemy chorzy.

Boże zadowolenie nie jest zależne od okoliczności. To jest zupełnie sprzeczne z tym, jak dzisiaj myśli większość ludzi. Nikt tak naprawdę nie pragnie depresji, ale bardzo niewiele osób ma poczucie odpowiedzialności lub autorytetu w kwestii posiadania pozytywnych emocji w obliczu negatywnych okoliczności. Ludzie myślą, że emocje podążają za okolicznościami. To nieprawda. Emocje podążają za naszym sposobem myślenia i możemy wybrać, aby myśleć o tym, co miłe, co prawdziwe, co godne pochwały itp., bez względu na nasze okoliczności. Odpowiadamy emocjami według tego, jak myślimy.

Skup swoją uwagę na niewidzialnych prawdach duchowego świata, które są wieczne, zamiast skupiać się na widzialnych rzeczach fizycznego świata, które przeminą.