DEMONY W KOŚCIELE

Ewangelia Marka 1:23 – A w ich synagodze był człowiek mający ducha nieczystego, który zawołał…

EWANGELIA MARKA 1:21-28; EWANGELIA ŁUKASZA 4:33-37

Wielu ludzi nie łączy obecności ludzi opętanych przez demona z miejscem uwielbienia. A jednak większość demonów, jakie Jezus wyrzucił, spotkał w kościele. Jak to możliwe, że w kościele są ludzie opętani przez demona?

W niektórych przypadkach, ludzie opętani byli tam, ponieważ szukali pomocy. Kościół, podobnie jak szpital, oferuje ludziom leczenie i dlatego przyciąga tych, którzy są chorzy.

W innych przypadkach, to diabeł siał ten typ ludzi w kościele, żeby zarażać innych duchową chorobą. Kościół, który naucza prawdziwego Słowa Bożego, powinien albo spróbować ewangelizować takich osobników albo sprawić, by czuli się na tyle przekonani, żeby sami się wynieśli. Z przykrością trzeba przyznać, że opanowani przez demony ludzie mają się świetnie w dzisiejszym religijnym światku.

Zawsze powinniśmy okazywać miłość grzesznikom, tak jak to czynił Jezus, ale nie powinniśmy dawać diabłu żadnego luzu. Jeśli ktoś chce zatrzymać w sobie złego ducha, nie powinien czuć się dobrze w kościele.

Niech Duch Boga żyje przez ciebie tak, jak to robił przez Jezusa, a będziesz sprawiał, że ludzie będą albo wściekli, albo zadowoleni, ale na pewno nie będą obojętni.