Dziekujemy
To ważne, aby zawsze mieć postawę wdzięczności, lecz ten szczególny okres święta dziękczynienia przypomina nam, aby spojrzeć wstecz i zastanowić się nad tym, czego dokonał Bóg. Kiedy Jamie i ja patrzymy wstecz na ten rok, jesteśmy szczególnie wdzięczni za Ciebie. Połączyłeś z nami siły i ofiarnie dawałeś, aby pomóc zanieść dobrą nowinę ludziom na całym świecie. W imieniu tysięcy, którym pomogłeś, mówimy: DZIĘKUJEMY. Z twojego powodu wielbimy Boga i modlimy się, aby Jego błogosławieństwo spoczęło na Tobie.

Korzyści płynących z chwały i wdzięczności jest zbyt wiele, by je wymieniać, ale sądzę, że jest to bardzo na miejscu myśleć o nich, gdy obchodzimy to, co uważam za najbardziej święte ze świąt w Ameryce. Święto to zostało ustanowione jedynie w celu dziękowania i nie zostało rozwodnione przez takie rzeczy, jak zajączki czy renifery.

Gdy dziękujemy Bogu za Jego błogosławieństwa, przenosi to naszą uwagę z negatywnych rzeczy w naszym życiu na pozytywne. Pewnie, każdy z nas ma problemy. Żyjemy w upadłym świecie, lecz Bóg jest dobry, a Boża dobroć względem nas jest większa niż wszelkie ataki nieprzyjaciela.

Każdy z nas ma wiele rzeczy, za które może być wdzięczny i o wiele więcej, niż potrzeba powodów, by Go chwalić. Musimy jedynie spojrzeć na wszystko z właściwej perspektywy. Paweł wielbił Boga po tym, jak został pobity, ukamienowany, wychłostany i wtrącony do więzienia. Potem powiedział, że były to niewielkie utrapienia, które trwają przez chwilę, a są niczym w porównaniu do rzeczy wiecznych (2 Kor. 4,17-18).

Paweł rozumiał, że chwała pochodząca z wdzięcznego serca posiada wielką moc. Ona buduje cię duchowo, jest źródłem siły, jest potężną bronią przeciwko diabłu i posługuje Panu, by wspomnieć jedynie kilka płynących z niej korzyści. Moja seria nauczań Skutki chwały pomoże Ci więcej zrozumieć na jej temat.

Jamie i ja jesteśmy wdzięczni nie tylko Tobie za to, co Twoje dary umożliwiły zrobić w tym roku, lecz jesteśmy także wdzięczni Bogu za drzwi, które otworzył. Jak większość z was wie, obecnie nadajemy Prawdę ewangelii na antenie Trinity Broadcasting Network (TBN). Program jest nadawany w całym kraju, raz w tygodniu, w poniedziałki o godzinie 10:30 CET. Efekty tej transmisji bardzo przerosły nasze oczekiwania.

W przeszłości często mówiłem o tym, co sądzimy, że się stanie, gdy zaczniemy nadawać w TBN. Wiedzieliśmy, że efekty będą ogromne, ponieważ TBN posiada od trzech do pięciu razy większą widownię niż druga co do wielkości stacja. Drugiego czerwca rozpoczęliśmy nadawanie i obecnie, gdy nadajemy już od pięciu miesięcy, nie są to już tylko szacunki; fakty mówią same za siebie.

W tym krótkim okresie czasu, nadając tylko jeden dzień w tygodniu, odzew ze strony widzów TBNu dorównuje temu, który dotąd mieliśmy w naszej najpopularniejszej stacji. W tej stacji nadajemy nasz codzienny program od ponad sześciu lat.

To wiele mówi o tym, do jak wielkiej widowni dociera TBN oraz o głodzie poselstwa na temat bezwarunkowej Bożej miłości i łaski, który ludzie odczuwają. Jest kilka takich poniedziałków, kiedy skontaktowało się z nami ponad 1000 osób po pojedynczej audycji w TBN. Przy wszelkich standardach w chrześcijańskiej telewizji, to wspaniały odzew.

Celem, który Pan włożył w moje serce było pokrycie Stanów Zjednoczonych zasięgiem Prawdy ewangelii do roku 2012 i nasycenie ich do roku 2020. Zawsze wierzyłem, że pewnego dnia TBN ujmie nas w swojej sieci, lecz ponieważ wielokrotnie okazywali brak zainteresowania, planowałem osiągnąć swój cel bez nich, poprzez chrześcijańską i świecką telewizję.

Jednak ten przełom z TBN zmienia wszystko. Obecnie możemy powiedzieć, że mamy całkowite pokrycie Stanów Zjednoczonych. Inaczej mówiąc, każde gospodarstwo domowe w Stanach może odbierać nasz program. To nie oznacza, że go oglądają, czy nawet wiedzą, że jesteśmy na antenie. Nadal jeszcze bardzo daleka droga do tego, co jest uznawane za nasycenie.

Mówiąc praktycznie, nasycenie oznacza, że jeśli oglądałbyś telewizję i surfował po Internecie przez kilka godzin, to natknął byś się na nasz program. Dopóki nie będziemy mieli codziennego programu nadawanego kilkakrotnie w ciągu dnia we wszystkich sieciach telewizyjnych, w tym w TBN, wiele osób nawet nie usłyszy o Prawdzie ewangelii.

Wierzę, że bardzo szybko będziemy mieć codzienny program w TBN, a potem kilka emisji w ciągu dnia. Jak sobie możesz wyobrazić, cena za to wszystko nie jest mała. Nasi nabywcy medialni
przewidują, że osiągnięcie celu, jakim jest nasycenie Stanów Zjednoczonych Prawdą ewangelii będzie kosztowało 2,5 miliona dolarów miesięcznie. Jeśli połączymy to z dodatkowym personelem i wyposażeniem, które będzie potrzebne, aby służyć tym ludziom, można łatwo zobaczyć, że koszt będzie ogromny.

Powodem, dlaczego jestem tym tak podekscytowany, są te wszystkie życia, które są dotykane. Wiele osób przychodzi do mnie na naszych spotkaniach i mówi: „Dlaczego ja tego wcześniej nie słyszałem?” albo „Czy jest ktoś w naszym regionie, kto w to wierzy i tego naucza?” Pan buduje swoje królestwo, nie moje. Wierzę, że Jamie i ja zostaliśmy powołani, aby przynieść świeże objawienie prawdziwej Ewangelii do ciała Chrystusa i to fascynujące widzieć, że Bóg dokonuje tego przez nas.

Jednak nie robimy tego sami. Wiemy, że nic z tego, czego dokonaliśmy, nie mogłoby się wydarzyć bez Was – naszych partnerów i przyjaciół w służbie. Wasz rola w tej posłudze jest niesamowicie ważna. Jesteście jak lokomotywa, która ciągnie pociąg. Bez tej lokomotywy nigdzie nie dojedziemy. A co wydarzy się w przyszłości zależy od nieustającej mocy Twojego wparcia oraz innych, którzy wierzą, że Bóg powołał ich, aby zanieść to poselstwo światu.

Potrzeba będzie tysięcy partnerów, aby dotrzeć do tego narodu z dobrą nowiną. Jeśli jeszcze nie jesteś partnerem, prosimy rozważ w modlitwie zostanie Partnerem w łasce. Partnerami w łasce są ci, którzy każdego miesiąca dają 20 funtów lub więcej, aby pomóc nam przekazać to przesłanie.