Autor: Andrew Wommack

Wydawnictwo: CENTRUM CHRZEŚCIJAŃSKIE ŻYCIE SOZO

29.00 zł brutto

 

Czy wiesz, że gdyby człowiek naprawdę poznał Boga i zrozumiał, jakim cudownym jest Ojcem, nie byłoby dla niego problemem wierzyć Bogu i Jego Słowu?
W ostatnich latach w ciele Chrystusa kładło się duży nacisk na nauczanie o wierze i wyznawaniu Bożego Słowa dla wzbudzenia wiary. Ja wierzę w mówienie tego, co mówi Boże Słowo, wierzę też, że chrześcijanie muszą mieć wiarę w Boga, ale wierzę również, że wielu z nas przegapiło coś ważnego.

„Mieć wiarę w kogoś” oznacza zbudowanie tak bliskiej więzi z tę osobą i poznanie jej tak dobrze, że całkowicie jej ufamy.

Kiedyś mój przyjaciel, który również usługuje w kościele, powiedział mi, że gdy nosi na rękach swoją córeczkę, ona nie musi powtarzać cały czas: „Wyznaję swoimi ustami i wierzę w swoim sercu. że mój tata mnie nie upuści”, „Wyznaję swoimi ustami i wierzę twoim sercu, że mój tata mnie nakarmi”. To dziecko nie zmaga się próbując uwierzyć, że jej ojciec będzie dla niej dobry. Ona odpoczywa w swojej pełnej miłości relacji z nim. Ona wie, że on się nią zaopiekuje, bo zna swojego tatę i zna jego charakter.
W ten sam sposób chrześcijanom będzie łatwo wierzyć, że Bóg zatroszczy się o ich potrzeby, jeśli tylko poznają Go lepiej. A ponieważ wszystko, co otrzymujemy od Boga przychodzi przez wiarę (włącznie ze zbawieniem), bliskie poznanie Go staje się bardzo istotne! Tak naprawdę wszystko, co od Boga otrzymujemy, przychodzi przez poznanie Go.
Jednym z powodów dlaczego życie chrześcijańskie jest takie trudne dla wielu ludzi – włącznie z ludźmi, którzy słyszeli nauczanie na temat wiary i wyznawania – jest to, że nie nawiązali osobistej relacji z Bogiem. Nie znają Go blisko. Kiedy wiesz na pewno, że ktoś jest godny zaufania, nie jest ci trudno mu zaufać. Osobiście wierzę, że wiara jest bezpośrednim skutkiem lepszego poznania Boga.
Komuś, kto naprawdę zna Boga, nie jest trudno uwierzyć Jemu i Jego Słowu. A kiedy wierzysz Bożemu Słowu, nie jest trudno od Boga otrzymywać. Lecz jeśli człowiek nie zna Go zbyt dobrze, Szatan może zdyskredytować Boga mówiąc o Nim różnego rodzaju nieprawdziwe rzeczy, bo gdy człowiek nie zna dobrze Boga, wszytko mu można wmówić.
Zanim powiem więcej na ten temat, muszę się przyznać, że mam skłonności do używania techniki szokowania. Jedną z najtrudniejszych rzeczy, jest skłonić ludzi do zwrócenia uwagi i naprawdę usłyszenia tego, co masz im do powiedzenia. Dlatego aby zwrócić ich uwagę, mówię rzeczy, którymi zapędzam się w kozi róg, by ciekawiło ich, jak się stamtąd wydostanę. Zaczynają uważnie słuchać i w końcu dociera do nich to, co chcę powiedzieć.
Słowo Boże jest proste. Ktoś, kogo znam, zawsze mówi, że jest tak proste, że trzeba czyjejś pomocy, żeby je źle zrozumieć. W Słowie Bożym nie ma nic trudnego. Największym problemem jest to, że ludzie tak naprawdę go nie słyszą. Ludzie myślą o tym, co jedli na śniadanie, gdzie pójdą na obiad albo o czymś jeszcze innym. Więc zanim wyjaśnię, jaka według mnie jest natura Boga, najpierw chcę podkreślić, że pewne rzeczy, które powiem, mogą się wydać dość dramatyczne. (ze wstępu książki)

Książki można kupić osobiście w siedzibie naszego Wydawnictwa:

 Łódź, ul. Gdańska 80,
wtorki, środy i czwartki w godzinach 12.00 – 17.00.

* płatność gotówką

powrót do książek