24 lutego

24 lutego

SOLNICZKI

Ewangelia Mateusza 5:13 – Wy jesteście solą ziemi; lecz jeśli sól zwietrzeje, czym ją posolą? Na nic się już nie przyda, tylko na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.

EWANGELIA MATEUSZA 5:13-16

Co rzeczywiście ma być wyrzucone i podeptane przez ludzi? Czy sól? Czy możliwe, że Jezus mówi o świecie? Jeśli my, jako wierzący, stracimy nasz konserwujący wpływ, wówczas Pan nie będzie miał żadnego innego sposobu, by zbawić świat. Będzie on zdominowany przez ludzi.

Bóg porusza się przez swoich ludzi. To nie nasza własna moc zmienia ludzi. To Boża moc w nas. Jednak Bóg nie uczyni tego bez nas. To jest współpraca.

Wielu ludzi całe życie modli się, by Bóg coś zrobił nie rozumiejąc, że On zamierza poruszać się przez nich. To nie Bóg zawodzi w reakcji. To ludzie Boga nie poddają się współpracy i nie pozwalają Bogu działać przez siebie.

Każdy chrześcijanin ma w sobie żyjącego Boga. Dlatego też to my nosimy w sobie cuda innych ludzi. Jeśli nie chodzimy w nadnaturalnej mocy Boga, wtedy ktoś nie otrzyma swego cudu. Jesteśmy solą Boga, która konserwuje świat przed gniciem. Wyjdź dziś z solniczki i pozwól, żeby Boże życie, które jest w tobie, popłynęło do kogoś w potrzebie.