Bóg i Państwo

Z pewnością tak, jak Pan powiedział do pastora kościoła w Efezie, że jego kościół opuścił swoją pierwszą miłość (Ks. Objawienia 2:4), tak samo Ameryka opuściła swoją pierwszą miłość: Boga. Stany Zjednoczone zostały założone przez ludzi, którzy kochali i podążali za Bogiem. W roku 1620 Pielgrzymi wylądowali w pobliżu dzisiejszego Playmouth, w stanie Massachusetts. Tam postawili krzyż i modlili się o Boże prowadzenie i ochronę. Już na samym początku ten kraj został oddany Bogu. Niezależnie od tego, co historycy próbują mówić, taka jest prawda!

Jak Pan powiedział pastorowi w Efezie, aby naprawił swoją sytuację?

Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i pokutuj,
i spełniaj pierwsze uczynki. A jeśli nie, przyjdę do ciebie szybko i ruszę twój świecznik z jego miejsca, jeśli nie będziesz pokutował.
Ks. Objawienia 2:5

Bóg mówi „spełniaj pierwsze uczynki”, co oznacza przypomnij sobie, opamiętaj się i zawróć. W taki sposób Pan powiedział pastorowi w Efezie, aby odzyskał to, co stracił. To zadziała dla nas jako jednostek, ale także na poziomie kraju. Musimy przypomnieć sobie od czego ten kraj wziął swój początek, musimy opamiętać się z tego, jaki jest i zawrócić do standardów i zasad, które uczyniły go wielkim.

Jestem wdzięczny za wszystkie wielkie rzeczy, które Bóg uczynił w tym narodzie. Wszyscy powinniśmy być za to wdzięczni. Musimy jednak pamiętać o tym, co wywyższyło nas na początku. Księga Przysłów 14:34 mówi : „Sprawiedliwość wywyższa naród, a grzech jest hańbą narodów”. Sprawiedliwość jest powodem, dla którego nasz kraj stał się wielki. I tylko sprawiedliwość uczyni go wielkim ponownie.

To nigdy nie wychodziło na dobre krajowi, który porzucał Pana. Możemy spojrzeć na historię, aby to udowodnić. Nie możemy zakładać, że jeśli nadal będziemy zmierzać w kierunku bezbożności to Ameryka i tak będzie wyjątkiem, który nie podzieli losu narodów, które porzuciły Pana. Nie możemy chować naszych głów w piasek i udawać, że wszystko samo się ułoży. Musimy zawrócić w stronę sprawiedliwości.

Kiedy Bóg posłał Jonasza, aby skonfrontował Niniwę, prawdopodobnie najbardziej niegodziwe miasto tamtych czasów, jedną z rzeczy, którą Jonasz powiedział zanim wyruszył, było: „Ci, którzy trzymają się próżnych marności, pozbawiają się miłosierdzia” (Ks. Jonasza 2:8). To potężna informacja! Ten fragment mówi, że pozbawiamy się miłosierdzia przez trzymanie się próżnych marności. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest trzymanie się prawdy. Biblia mówi, że „Słowo jest prawdą” (Ew. Jana 17:17).

Prawda i absoluty nie są dzisiaj popularne, ale to prawda Słowa Bożego zachowa nas przed opuszczeniem Bożego miłosierdzia. Właśnie to stało się po tym, jak Jonasz głosił udziom w Niniwie. Pismo mówi, że oni „uwierzyli Bogu, ogłosili post i oblekli się w wory, od największego z nich aż do najmniejszego” (Ks. Jonasza 3:5). Całe miasto zostało uratowane/ocalone, ponieważ jeden człowiek miał odwagę, aby ogłaszać Bożą prawdę! To jest wspaniałe! Bóg nie czyniłby dla Ameryki mniej, gdybyśmy zrobili to samo. Jeszcze nie jest za późno dla naszego kraju. Z Bogiem wszystko jest możliwe (Ew. Mateusza 19:26)!

Sam fakt, że On nadal wysyła mnie i innych, tak samo jak kiedyś wysłał Jonasza, oznacza że jeszcze nie jest za późno. Musimy tylko pamiętać skąd spadliśmy i zawrócić do naszej pierwszej miłości.

Jakiś czas temu spotkałem się z byłym senatorem, który podzielił się ze mną swoimi spostrzeżeniami odnośnie tego, co dzieje się w naszym kraju. Byłem naprawdę zachęcony. Powiedział on, że jeszcze nigdy nie był tak optymistycznie nastawiony do przyszłości naszego kraju. On jest przekonany, że większość Amerykanów nie popiera tego, co się dzieje. Jednak jego ocena była taka, że bezbożnicy są bardziej oddani zmienianiu tego kraju niż Boży ludzie ratowaniu go. To wstyd. Wiesz, my jesteśmy solą ziemi (Ew. Mateusza 5:13). Ale nie zrobimy nic dobrego, jeśli zostaniemy w solniczce. Dopóki nie wyjdziemy poza cztery ściany kościoła i nie wyjdziemy do świata, Kościół nie będzie solą i światłem tej ziemi – tym, do czego powołał nas Bóg. Właśnie dlatego kilku liderów i ja założyliśmy Koalicję Prawdy i Wolności.

Jednak samo wygranie wszystkich kluczowych zwycięstw, które osiągnęliśmy w wyborach w 2016 roku nie wystarczyło. Te zwycięstwa dały nam możliwość rozpoczęcia odwracania bezbożności w Ameryce w znaczny sposób. Daleko nam jednak do końca.

Możesz zapytać, „Jak mogę się zaangażować?”. Cóż, pierwszym z podstawowych kroków do działania jest posiadanie właściwych informacji.
Z tego powodu założyliśmy stronę www.truthandliberty.net, która umożliwi ci bycie na bieżąco z tym, co dzieje się w Ameryce, zarówno w sferze politycznej jak i społecznej. Ta strona poinformuje cię również na bieżąco o wszystkim, co teraz robimy, aby pomóc pokierować ten naród w stronę pobożności. Na tej stronie możesz również subskrybować 7M Ventures, Inc. oraz nasz newsletter. Możesz także wpłacić pieniądze i poznać inne sposoby na zaangażowanie się w to, co robimy.

Nie myśl, że ta strona jest jedynie dla ludzi w Stanach Zjednoczonych. Zmiany w Ameryce – zarówno dobre jak i złe – są odzwierciedlane na całym świecie. To, czego nauczysz się na tej stronie może ci pomóc, niezależnie od tego w jakim kraju żyjesz. Jesteśmy w tym razem!

W tym miesiącu oferujemy serię Bóg i Państwo na płytach DVD oraz CD (dostępne w języku angielskim).
W tej serii prowadzę wywiad z Davidem Burtonem – uznanym historykiem i zwolennikiem pobożnego dziedzictwa Ameryki. Rozpocząłem ten list, mówiąc na temat przypomnienia sobie, opamiętania się i zawrócenia. Wywiady w tej serii pomogą ci to uczynić. Są doskonałe do nauki i dzielenia się z innymi. Proszę, złóż zamówienie już dziś. Zamówienie możesz złożyć na stronie internetowej www.awmi.net lub dzwoniąc pod numer amerykański 719-635-1111

Kochamy cię,

Andrew & Jamie