Cudownie i starannie dopracowany

Kiedy zbliżamy się do czterdziestej ósmej rocznicy decyzji Roe v. Wade’a o legalizacji aborcji w naszym kraju (w USA), przypominam sobie coś, co wydarzyło się w Kolorado kilka lat temu. Izba Reprezentantów Kolorado obchodziła dziewięćdziesiątą roczni-cę organizacji Planned Parenthood. Zaproszono młodą kobietę, by przyszła i zaśpiewała hymn narodowy. Miała porażenie mózgowe i kiedy śpiewała, nastrój stawał się bardzo emocjonalny. Wielu przedstawicieli śpiewało razem z nią.

Następnie jeden z przedstawicieli wstał i zaczął opowiadać historię tej młodej kobiety. Nagle nastrój całkowicie się zmienił. Młoda kobieta imieniem Gianna Jessen przeżyła aborcję z użyciem soli i to właśnie ta solna aborcja spowodowała u niej kalectwo. Świętując więc rocznicę powstania Planned Parenthood, nadali aborcji indywidualną twarz i pokazali, co ona robi z ludźmi.

Po zarzuceniu mu gry politycznej, przedstawiciel, który podzielił się historią Gianny, odpowiedział: „Nie chodzi o politykę. Chodzi o ludzi”.

I to jest dokładnie jeden z głównych punktów, które chcę poruszyć w sprawie aborcji – chodzi o ludzi, nie o politykę.

Dziecko jest osobą. Dziecko nie jest częścią ciała kobiety, ale ma swoje własne DNA, bicie serca, grupę krwi, itp. Dziecko jest całkowicie odrębną ludzką istotą. Jedna z rzeczy, które Biblia ma do powiedzenia na temat dziecka w łonie matki, pochodzi z Psalmu 139:13-16 (EBIPD):

Gdyż Ty posiadłeś me nerki, utkałeś mnie w łonie mej matki. Sławię Cię, że jestem cudownie dopracowany. Cudowne są Twe dzieła, a mą duszę – znasz dokładnie. Żadna moja kość nie była przed Tobą ukryta, choć powstawałem w ukryciu, tkany w głębiach ziemi. Twoje oczy widziały mą bryłę, na Twym zwoju były zapisane wszystkie dni zaplanowane, choć jeszcze żaden nie zaistniał.

Z wersetów tych dowiadujemy się, że Bóg wiedział o nas wszystko, kiedy byliśmy jeszcze w łonie. Każdy szczegół o nas – kolor naszych włosów, kolor naszych oczu, nasza osobowość, nasze cechy, nasze talenty – został ustalony od momentu poczęcia.

Oczywiście, talenty danej osoby muszą być rozwijane poprzez ich kształcenie i szkolenie, ale nie można włożyć tego, co Bóg opuścił. Sąd Najwyższy zadecydował o zezwoleniu na aborcję w 1973 r., uzasadniając to tym, że dziecko było tylko częścią ciała matki. Jest to błędne rozumowanie, ale rzecz w tym, że w tamtych czasach ludzie nie rozumieli za wiele na temat rozwoju dziecka. Nie mieliśmy nauki i USG, które robimy dzisiaj, a które dowodzą tego, co już powiedziało nam Słowo Boże.

Patrząc na naukę, rozwój dziecka w łonie matki nie jest czymś mniejszym od cudu. W dwudziestym drugim dniu zaczyna się bicie serca i krwiobieg dziecka.

Księga Kapłańska 17:11 mówi:

Życie wszelkiego ciała bowiem jest we krwi.

Do piątego tygodnia w łonie matki dziecko tworzy kręgosłup, rdzeń kręgowy i układ nerwowy. Wątroba, nerki i jelita zaczynają się kształtować. W szóstym tygodniu wykrywa się fale mózgowe. W siódmym tygodniu tworzą się powieki, palce u rąk i nóg dziecka, oraz nos, a dziecko pływa. Już w ósmym tygodniu każdy narząd jest na swoim miejscu, kości zaczynają zastępować chrząstkę, zaczynają się tworzyć odciski palców. Pamiętaj, że odciski palców są dużą częścią tego, jak identyfikujemy kogoś jako jednostkę. To po prostu niesamowite, jak dziecko rozwija się w łonie matki w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Niezależnie od tego, czy posługujesz się naukowymi dowodami, czy też tym, co mówi Biblia, oczywiste jest, że dziecko w łonie matki jest odrębną osobą
i nikt nie ma prawa odbierać mu życia.

Niektórzy z was mogą zgadzać się z tym, co mówię, ale nadal zastanawiają się, A co to ma wspólnego ze mną? Nie zamierzam przeprowadzać aborcji. Chodzi o to, że każdy z nas musi stanąć w obronie życia dzieci, bo one nie mogą tego zrobić same. To od ciebie zależy, czy z miłością powiesz prawdę o aborcji. To od ciebie zależy, czy poprzesz przedstawicieli rządu, którzy sprzeciwiają się abor-cji. I to od Ciebie zależy, czy będziesz wspierać ośrodki opieki nad osobami w ciąży, aby ludzie mieli gdzie się zwrócić po nadzieję i pomoc oraz aby wiedzieli, że w wyborze życia jest błogosławieństwo.
Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, to oglądać program Prawda Ewangelii w dniach 18-22 stycznia, kiedy przeprowadzam wywiad z Janet Porter (na razie tylko w języku angielskim). Pomogła ona wprowadzić ustawę o biciu serca w dwudziestu dziewięciu stanach i została ona uchwalona już w dziesięciu stanach. Te ustawy zostały zakwestionowane i trafiają do Sądu Najwyższego. Zobaczymy, jak wyrok w rozprawie Roe v. Wade zostanie obalony za naszego życia, a Janet w dużej mierze jest w to zaangażowana.

Ta kobieta jest mocniejsza od chrzanu. Ona cię zachęci. Rzuciła mi wyzwanie. Czułem się jak “mięczak” w porównaniu z jej wytrwałością i odwa-gą. Rozpali cię i zmotywuje do wejścia na pokład
i powstrzymajmy ten holokaust nienarodzonych.

Pan pobłogosławił mnie, abym pomógł założyć
i wspierać cztery ośrodki ciążowe w naszej okolicy, które w ciągu ostatnich trzydziestu pięciu lat uratowały życie niewysłowionej liczbie dzieci.
W jednym z artykułów w gazecie napisano, że nasze ośrodki obniżyły wskaźnik aborcji w jednym z hrabstw o 50 procent i zmniejszyły wskaźnik aborcji w Kolorado o jedną trzecią. Chwała Panu! Twoje comiesięczne wsparcie AWM sprawia, że jest to możliwe.

Kochamy Cię,
Andrew & Jamie