Finansowe Szafarstwo

Czy wiedziałeś, że w Biblii jest napisane więcej o finansach niż o niebie, piekle, modlitwie czy wierze? Jezus uczył więcej na ten temat niż na jakikolwiek inny, więc oczywiste jest, że zarządzanie pieniędzmi jest bardzo ważne dla Boga. Jednak dzisiejszy kościół ma postawę by nauczać przeciwko prosperowaniu, chociaż większość osób z taką postawą chce prosperować.

Nie nauczam o uzdrowieniu, abym mógł być uzdrowiony. Ja już chodzę w Bożym zdrowiu. Podobnie jest, kiedy uczę o finansowym szafarstwie. Nie robię tego dla własnych korzyści finansowych, tylko dla twoich. Jamie i ja kochamy cię i chcemy widzieć, jak chodzisz w Bożej łasce, pełny wiary, zdrowia i jak prosperujesz. Wiara jest ze słuchania Słowa Bożego (List do Rzymian 10:17), a wiara w prosperowanie jest ze słuchania nauczania o prosperowaniu. Musisz wiedzieć, co mówi Pismo o prosperowaniu.

Prawdopodobnie finansowe szafarstwo jest jednym z najmniej rozumianych tematów w Biblii, chociaż jest jednym z najważniejszych.

Jezus powiedział w Ew. Łukasza 16:10–11

Kto jest wierny w najmniejszym, i w wielkim jest wierny, a kto
w najmniejszym jest niesprawiedliwy, i w wielkim jest niesprawiedliwy. Jeśli więc w niesprawiedliwej mamonie nie byliście wierni, któż wam powierzy to, co prawdziwe?

Innymi słowy, jeśli nie jesteś wierny w dziedzinie finansów – najmniejszej dziedzinie wierności – nie będziesz wierny w większych rzeczach. Niektórzy ludzie nie są uzdrowieni, ponieważ nigdy nie rozwinęli swojej wiary w kwestii finansów. Nie zrozum mnie źle – nie mówię, że możesz kupić uzdrowienie. Są ludzie, którzy nie widzą manifestacji swojego uzdrowienia, bo nigdy nie zaufali Bogu „w najmniejszym” (Ew. Łukasza 16:10). Może tak nie jest w każdym przypadku, ale często w tym tkwi problem. To miejsce, w którym wszystko się zaczyna. Nie możesz tego pominąć.

Wielu ludzi wierzy, że pieniądze, które mają należą do nich. Przecież to oni je zarobili. Zaciskają pasa i oszczędzają. Mogą nawet mieć dwa etaty, aby związać koniec z końcem. Zapracowali na nie, więc te pieniądze muszą należeć do nich. Racja? Nie.

Możesz mieć konto bankowe założone na twoje imię i nazwisko, dowód własności samochodu lub akt własności domu, ale Bóg jest tym, kto dał ci zdolność do prosperowania. Zanim będziesz dobrym szafarzem swoich finansów, musisz rozpoznać, że Bóg jest twoim źródłem. On dał ci życie, które masz, oddech, talenty i zdolności.

Księga Powtórzonego Prawa 8:18, mówi:

Ale pamiętaj PANA, swego Boga, gdyż to on daje ci siłę do zdobywania bogactwa, aby potwierdzić swoje przymierze, które poprzysiągł twoim ojcom, jak się to dziś okazuje.

Zauważ, że Bóg nie daje nam bogactwa bezpośrednio. On daje nam siłę lub zdolność, aby zdobyć bogactwo. Niezależnie od tego czy zdajesz sobie z tego sprawę czy nie, Bóg jest źródłem twojego dobrobytu. On daje ci namaszczenie, które pozwala ci prosperować. Prawdziwą wartością nie są pieniądze, dom, samochód, fizyczne, materialne rzeczy – jest nią namaszczenie od Boga, aby zdobywać bogactwo. Prawdziwą wartością jest Boża przychylność. Pieniądze to nie prosperowanie. Pieniądze to produkt uboczny prosperowania. Wielu chrześcijan wpada w pułapkę oceniania prosperowania przez ilość rzeczy, które mają. Prosperowanie to poleganie na Bogu jako twoim źródle.

Kiedy zrozumiemy, że Bóg jest źródłem całego naszego błogosławieństwa, łatwo można zdać sobie sprawę, że jesteśmy szafarzami wszystkiego, co On nam dał. Szafarz to osoba, która zarządza interesami, a szczególnie pieniędzmi innej osoby. Jeśli właściwie zrozumiemy finansowe szafarstwo, pozwoli nam to być błogosławieństwem dla innych.

A Bóg ma moc udzielić wam obficie wszelkiej łaski, abyście, mając zawsze wszystkiego pod dostatkiem, obfitowali we wszelki dobry uczynek.

2 List do Koryntian 9:8

Bóg udziela ci obficie wszelkiej łaski, abyś obfitował – dawał – na wszelki dobry uczynek. Prawdziwą motywacją stojącą za finansami nie powinno być otrzymywanie, ale dawanie. To jest punkt krytyczny.

Wiele osób odrzuca nauczanie o biblijnym prosperowaniu, bo postrzegają je jako samolubstwo i chciwość. Mówią: „Mam wystarczająco. Może nie jestem bogaty, ale mam dach nad głową i moje podstawowe potrzeby są zaspokojone. Nie potrzebuję i nie chcę nic więcej”. Ale właśnie tak wygląda samolubna postawa. Jeśli masz wszystko, czego potrzebujesz, zaufaj Bogu o więcej, abyś mógł pomóc innym. Sposób myślenia, który mówi: „Mam wystarczająco – zapomnijmy o reszcie” to prawdziwie samolubna postawa. Musimy prosperować nie po to, aby mieć więcej, ale abyśmy byli większym błogosławieństwem.

Zostałem powołany przez Boga, aby założyć szkołę Charis Bible College, która zmienia życie tysięcy ludzi na całym świecie. Nasi absolwenci pójdą na cztery krańce świata i zaniosą Ewangelię tak daleko i głęboko jak to tylko możliwe. To duża wizja i nie mogę jej dokonać sam. Potrzeba dużo pieniędzy, aby ją ukończyć. Dlatego modlę się, abyś obfitował we wszelki dobry uczynek (2 List do Koryntian 9:8). Właśnie o to chodzi w szafarstwie.

Nie jestem w stanie zawrzeć w tym liście wszystkiego, co chcę powiedzieć na ten temat ale zachęcam cię, abyś kupił książkę Finansowe Szafarstwo.

Bóg ma Swój cel dla twoich finansów. Naucz się jak zarządzać Jego zasobami w swoim życiu! Nie będziesz tego żałował. Będziesz błogosławiony, aby być błogosławieństwem!
Zamów książkę wchodząc na stronę www.awmpolska.com

Kochamy cię,

Andrew & Jamie