Lepszy sposób modlitwy

Jednym z moich nauczań, które nieustannie spotyka się z mocnymi reakcjami ludzi jest “Lepszy sposób modlitwy”. Ludzie albo je kochają albo nienawidzą. Prawdy, które Bóg mi pokazał na temat modlitwy przecinają rdzeń religijnej hipokryzji i są zupełnie inne od tego, co dzisiaj mówi większość ludzi. Te prawdy mają potencjał zmienić twoje życie.

Jednym z kroków do lepszego życia modlitewnego jest zrozumienie mocy twoich słów. Biblia mówi w Ewangelii Marka 11:22-23:

A Jezus odpowiedział im: Miejcie wiarę w Boga. Bo zaprawdę powiadam wam, że kto powie tej górze: Podnieś się i rzuć się w morze, a nie zwątpi w swoim sercu, lecz będzie wierzył, że stanie się to, co mówi – spełni się mu, cokolwiek powie.

W powyższym fragmencie słowo „powie” lub „mówi” zostało użyte trzy razy. Jezus podkreślił, że sposobem na wyzwolenie tego, co nadnaturalne jest użycie twoich słów. Wszechmogący Bóg użył słów, aby stworzyć świat. Słowa są potężną mocą i musimy zrozumieć tę koncepcję: wszystko, co znajduje się w sferze naturalnej reaguje na słowa.

Smutne, ale większość chrześcijan mówi do Boga o swojej górze, zamiast mówić do swojej góry o Bogu! Góra reprezentuje każdy twój problem. Jezus ogłosił: „Mów do swojej góry i nakaż jej, aby rzuciła się w morze!”. Przeciętny chrześcijanin modli się: „Boże, mam przed sobą tę górę. Czy mógłbyś, proszę, ją dla mnie przesunąć?”. Taka modlitwa nie jest pomocna. Pan powiedział, że TY masz mówić do góry, nie do Niego. Czymkolwiek to coś jest – mów do tego! To jest prawda dotycząca modlitwy, którą większość ludzi przeocza.

Tym, co sprawiło, że Jezus powiedział o mówieniu do naszych gór było martwe, uschnięte od korzenia drzewo figowe, które mówiło do Niego poprzez swoje liście w Ewangelii Marka 11:13. W kolejnym wersecie czytamy:

Wtedy Jezus powiedział do niego (do drzewa figowego): Niech już nikt nigdy nie je z ciebie owocu. A słyszeli to jego uczniowie.
Ewangelia Mateusza 11:14 (nawiasy dodane)

Jezus przemówił do drzewa figowego i ono posłuchało Jego rozkazu. Czasami okoliczności do nas mówią i próbują nas przekonać, że nasze modlitwy nie działają. Kiedy tak się dzieje, musimy pójść za przykładem Jezusa i odpowiedzieć pozytywnym wyznaniem wiary. Kiedy Jezus użył Swojego autorytetu, On nazwał to wierzeniem, a przemawianie do swojego problemu nazwał „modlitwą”. Jezus miał wiarę. Masz tę samą wiarę, bo Jezus żyje w twoim wnętrzu! Nie przychodź do Boga z niewiarą. Idź do swojej góry i weź swój autorytet!

Mówienie do swojej góry w wierze przyniesie pozytywne rezultaty. Weźmy na przykład John’a Tesh’a. Kiedy był z nami w kwietniu 2019, mając swój koncert w naszym Audytorium, John opowiedział o tym, w jaki sposób prawdy, które wziął z nauczania Lepszy sposób modlitwy, pomogły mu pokonać raka. John zaświadczył, że zrozumienie wersetu z Ewangelii Marka 11:23 pomogło mu poznać jego autorytet w podróży do swojego uzdrowienia. Po tym jak zdiagnozowano u niego raka trzeciego stadium John i jego żona, Connie Selleca, postanowili wspólnie stanąć na Słowie Bożym w kwestii jego uzdrowienia. John przemówił do swojej góry i ona ustąpiła! Dzisiaj John jest zupełnie uzdrowiony.

Musimy rozpoznać, że Bóg już zna każdą naszą potrzebę. Celem modlitwy nie jest poinformowanie „biednego, niedoinformowanego” Boga.

Nie bądźcie do nich podobni (do pogan), gdyż wasz Ojciec wie, czego potrzebujecie, zanim go poprosicie.
Ewangelia Mateusza 6:8 (nawiasy moje)

Mówienie Bogu o tym, co powiedział lekarz, jak źle się czujesz i że twoja ukochana ciocia Zuzia umarła na to samo jest wypowiadaniem śmierci, nie życia.

W Księdze Przysłów 18:21 czytamy:

Śmierć i życie są w mocy języka, a kto go miłuje, spożyje jego owoc.

Używaj swoich słów, żeby wypowiadać życie, a nie śmierć. Nie spędzaj czasu jedynie narzekając i zrzędząc. To jest zupełnie inne nauczanie, ale Bóg już to zrobił! Przez Jego rany zostałeś uzdrowiony (I List Piotra 2:24). To jest wielkie! Musisz mówić do swojej góry, tak jak Jezus przemówił do drzewa figowego.

Kiedy już przemówiłeś do swojej góry, możesz się zastanawiać: „Co mam robić dalej? Czy mam teraz siedzieć i kręcić kciukami?”. Nie! Wychwalaj Boga za to, że twoje modlitwy zostały wysłuchane! Na przykład, jeśli wierzysz o uzdrowienie, ale jeszcze nie zobaczyłeś manifestacji, możesz dziękować Bogu za to, że to już jest wykonane. Wychwalanie i dziękowanie Bogu za to, że odpowiedział na twoje modlitwy zbuduje twoją wiarę i zachęci cię. W Liście do Kolosan 2:7 czytamy, że wiara obfituje z dziękczynieniem. Każdy, kto nie porusza się w dziękczynieniu – bez względu na to, co się dzieje w jego życiu – tak naprawdę nie rozumie, co Bóg dla niego zrobił. Gdybyś zaczął dziękować Bogu, twoja wiara by się podniosła i nagle zaczęłoby się dziać. Powiedz: „Ojcze, dziękuje Ci za to, że przez rany Jezusa zostałem uzdrowiony. Przez wiarę przyjmuje to teraz!”.

To, co tutaj napisałem jest tylko czubkiem góry lodowej mojego nauczania na temat modlitwy. Mam o wiele więcej dla ciebie w tym temacie, więc proszę, zdobądź to nauczanie. Lepszy sposób modlitwy to potężne nauczanie, które prowadzi prosto do nauczania Autorytet wierzącego. Obie książki zostały wydane w języku polskim i możesz kupić je poprzez stronę awmpolska.com. Możesz także kupić każdą z tych książek osobno. Razem z prawdami zdobytymi w tych nauczaniach twoje życie modlitewne wzrośnie i zaczniesz przyjmować od Boga o wiele szybciej niż być może przyjmujesz w tej chwili.

 

Kochamy Cię,

Andrew & Jamie