Moc Partnerstwa

Dawanie jest potężną siłą. Robi nam miejsce pośród wielkich (Księga Przysłów 18:16) i może zmienić kierunek naszego życia (Księga Przysłów 21:14 oraz Księga Rodzaju 26:12). Partnerstwo jest szczególną formą dawania.Dar człowieka toruje mu drogę i prowadzi go przed wielkich.
Księga Przysłów 18:16

Hebrajskie słowo, które w Księdze Przysłów 18:16, 19:6 i 21:14 zostało przetłumaczone jako „dar” dosłownie oznacza „prezent”. Te wersety nie mówią o namaszczeniu lub posiadaniu przychylności, ale o prezencie, który jedna osoba daje drugiej. Księga Przysłów 19:6 wyjaśnia, że „…każdy jest przyjacielem człowieka hojnego” oraz w 21:14 czytamy, że: „Potajemny dar łagodzi zapalczywość i upominek w zanadrzu uspokaja wielki gniew”.

Biblia New International Version tłumaczy fragment z Księgi Przysłów 18:16 w następujący sposób: „Dar otwiera drogę dającemu i wprowadza go do obecności wielkich”. Wierzę, że te fragmenty opisują bardzo ważny aspekt tego, co się dzieje, kiedy wchodzisz w partnerstwo ze służbą.

W 1 Księdze Królewskiej 10, Salomon poprosił Boga o bardzo nieegoistyczną rzecz – mądrość – aby mógł być dobrym królem. Bóg dał mu nie tylko to. Salomon otrzymał także to, o co nie poprosił i Bóg uczynił go niezwykle bogatym. Biblia mówi, że był tak bogaty, że wszystko co posiadał, było zrobione ze złota, a srebro traktowano jak kamienie – nie liczyło się (1 Księga Królewska 10:21, 27). To jest niezłe bogactwo! Sława Salomona rozprzestrzeniła się po całym kraju i w 1 Księdze Królewskiej 10:1-3 czytamy:

A gdy królowa Saby usłyszała o sławie Salomona i o imieniu PANA, przybyła, aby go przez zagadki poddać próbie. Przybyła do Jerozolimy z bardzo wielkim orszakiem, z wielbłądami niosącymi wonności, bardzo dużo złota i drogocenne kamienie. Gdy przyszła do Salomona, rozmawiała z nim o wszystkim, co leżało jej na sercu. Salomon zaś odpowiedział na wszystkie jej pytania. Nie było nic nieznanego królowi, czego nie mógłby jej odpowiedzieć.

W 1 Księdze Królewskiej 10:24 czytamy też, że wszyscy królowie ziemi szukali mądrości i błogosławieństwa Salomona. Pomyśl o tym. Salomon był najpopularniejszym człowiekiem na świecie w tamtym czasie. Był władcą najpotężniejszego i najlepiej prosperującego królestwa na świecie. Wszyscy ludzie na ziemi szukali mądrości Salomona i jego przychylności. Wśród tych wszystkich ludzi rywalizujących o jego czas, dlaczego przeniósł on królową Saby na początek kolejki i spędził tyle czasu odpowiadając na wszystkie jej pytania? Zgodnie z tym, co mówi Księga Przysłów 18:16, wierzę, że to dar utorował jej drogę i przyprowadził ją przed wielkiego człowieka.

Czytamy, że była dobrze przygotowana i przybyła z wieloma darami. Dała królowi 120 talentów złota (to około 4 000 kg i zgodnie z dzisiejszą ceną to złoto było warte 203 000 000 $). To nie obejmuje wielkich zapasów przypraw, obfitości, której nigdy wcześniej nie widzieliśmy oraz kamieni szlachetnych. To nie jej umiejętności, talenty czy zdolności, ale jej hojny dar utorował jej drogę i postawił ją na początku kolejki. Co królowa Saby otrzymała w zamian? Wszystko czego chciała, a nawet więcej. 1 Księga Królewska 10:13 mówi: „Król Salomon zaś dał królowej Saby wszystko, czego zapragnęła i o co poprosiła, nie licząc tego, co jej dał ze swojej królewskiej hojności…”.Kiedy dajesz służbie nie chodzi tylko o jej potrzeby, ale także o twoje!

Król Salomon nie potrzebował bogactw królowej, ale ona potrzebowała jego mądrości i błogosławieństwa. Jej dar otworzył jej drzwi do tego, czego potrzebowała. Prawdopodobnie wyjechała z większym bogactwem, niż to które przywiozła. To jest wspaniały przykład tego jak funkcjonuje Królestwo Boże.

Kiedy wspierasz służbę finansowo, błogosławisz nie tylko ludzi, którzy są przez nią dotknięci. Rozpoczyna się także nadnaturalny przepływ twoich finansów oraz uczestniczysz w namaszczeniu i błogosławieństwie jakie jest nad życiem usługującego. Chęć posiadania takiego namaszczenia, jakie jest nad moim życiem lub życiem innego usługującego, nie jest niczym złym.

Biblia mówi, abyśmy pragnęli darów duchowych. Naprawdę wierzę, że rzeczy, które dzieją się w moim życiu są obecne po części dlatego, że wspierałem wielkich mężczyzn i kobiety Boże. Dawałem celowo, mówiąc: „Boże, chcę być częścią tego dzieła. Zamierzam siać część mojego życia w tą osobę i w tą służbę, i dzięki temu otworzyć drzwi, przez które błogosławieństwo będące nad nimi może płynąć w moim kierunku”.
To nie stało się automatycznie. Musisz mieć wiarę. Ale wierzę, że jeśli połączysz wiarę z twoimi darami, możesz tak jak ja, zobaczyć jak te rzeczy dzieją się w twoim życiu.

Kiedy ufasz Bogu w kwestii swoich finansów i jesteś naszym partnerem, otrzymujesz tę samą nagrodę, którą otrzymają ci, którzy idą i czynią uczniami. Wspierasz nie tylko służbę – wspierasz Ewangelię, i kiedy dotrzesz do nieba, będzie tam wielu ludzi, którzy podbiegną do ciebie i cię przytulą. Będziesz zszokowany zastanawiając się, kiedy dotknąłeś życie tych wszystkich ludzi. Ale kiedy jesteś naszym partnerem, stajesz się partnerem każdej osoby, do której docieramy. Stajesz się częścią rodziny AWM, która pozostanie z tobą w kontakcie, pomodli się z tobą i pobłogosławi cię – potężne zasoby będą dla ciebie dostępne. Nie tylko my będziemy w stanie błogosławić twoje życie, ale pozwalasz też Bogu, by cię wspierał.

 

Kochamy cię,

Andrew & Jamie


Jeśli masz na sercu budowanie Królestwa Bożego razem z nami, to zachęcamy Cię, nie czekaj dłużej!