ODKRYJ klucze jak być Stale Pełnym Boga

Czy kiedykolwiek czułeś się daleko od Boga? Czy kiedykolwiek znalazłeś się w miejscu, gdzie pragnąłeś tego samego uczucia, którego doświadczyłeś, kiedy On dotknął twojego życia pierwszy raz? Jest dla ciebie dobra wiadomość: możesz to mieć, a nawet więcej! Jednak proces przyjmowania może wyglądać trochę inaczej niż sobie wyobrażasz.

Wszyscy możemy mieć takie chwile w życiu, kiedy nie czujemy, że Bóg jest blisko nas. Albo czujemy, jakby On oddalił się z jakiegoś powodu lub jakby miejsce dla Niego w naszym życiu nie jest wystarczająco duże. Większość chrześcijan ma wrażenie, że doświadczenie, które mieli z Bogiem osłabło z czasem i potrzebują świeżego dotyku.

Możesz być jednym z nich. Jeśli zmagasz się, aby widzieć Go ponad twoimi okolicznościami, gubisz się, kiedy sprawy nie idą po twojej myśli lub jesteś poruszony przez rzeczy, które nie mają znaczenia, to prawdopodobnie nie widzisz Boga jako wielkiego. Kiedy jesteś poruszony bardziej zewnętrznymi rzeczami niż prawdą Słowa Bożego, to nie jesteś prawdziwie pełny Boga. To także powód, dlaczego możesz nie czuć się pewnie w swojej relacji z Nim.

Jeśli zamierzasz prosperować – a nie tylko przetrwać – jako chrześcijanin, Bóg musi być dla ciebie większy niż wszystko inne. To jest normalne życie, którym On chce, abyś żył. To nie jest normalne w sensie, że jest powszechne, ale to jest coś w czym każdy wierzący powinien chodzić.
Pan przemówił do mnie z Listu do Rzymian 1 i dał mi cztery klucze, które wierzę, że uczynią Go i to, czego On dokonał
w twoim życiu większym, abyś miał z Nim taką relację, o jakiej mówię. To są kolejne kroki szczególnie stworzone do tego, aby pomóc ci pozostać pełnym Boga. Wiesz, nie przechodzisz od pełni do pustki w ciągu nocy; musisz podejmować kroki, które oddalają cię od tego, co Bóg dokonał w twoim życiu. Jeśli nadal będziesz szedł tą ścieżką, możesz dotrzeć do miejsca, w którym będziesz miał wypaczony umysł i zatwardziałe serce. Ale jeśli zaczniesz podejmować kroki we właściwym kierunku, możesz mieć relację z Bogiem, która prosperuje niezależnie od okoliczności!

Cztery klucze, o których mówię to: chwalenie Boga, bycie wdzięcznym, dostrzeganie mocy twojej wyobraźni oraz posiadanie dobrego serca. Masz moc, aby kontrolować te klucze w twoim życiu. Każdy z nich jest ważnym krokiem do tego, by zachować siebie pełnym Boga i aby twoje doświadczenia z Nim pozostały dla ciebie ciągle prawdziwe i żywe. To są te doświadczenia, które określają twoją relację z Nim. Są one często miejscem startu z Bogiem – rzeczy, które na początku sprawiły, że jesteś podekscytowany, aby za Nim podążać. Czy pamiętasz, kiedy Bóg po raz pierwszy dotknął twojego życia? Nawet jeśli to nie było dramatyczne doświadczenie, pamiętasz co to dla ciebie znaczyło. Wpływ tego doświadczenia nigdy nie powinien osłabnąć. Zachowanie tych rzeczy świeżych w sercu zamieni się w długą drogę do życia w pełni Boga, która prowadzi do obfitego życia.

Weźmy jako przykład moje świadectwo. Kiedy Bóg dotknął mojego życia 23 marca 1968, było to doświadczenie, które zmieniło mnie na zawsze. Jeśli słuchasz mnie przez jakiś czas, wiesz, że często się odnoszę do tego spotkania. Dlaczego? To jest moje świadectwo, więc będę się go trzymał! Ale prawda jest taka, że to było dla mnie prawdziwe. Czułem, że mogę wyciągnąć rękę i dotknąć Boga. Wiem, że nigdy nie będę taki sam. Możesz powiedzieć: „Dobrze, jest tak dla tego, że nie masz takich problemów jak ja”. Uwierz mi, miałem wiele możliwości, aby pomniejszyć to, co Bóg zrobił. Moje życie nie było spacerem po parku. Powodem, dla którego tak wiele mówię o doświadczeniu jakie miałem z Bogiem jest to, że jest ono dla mnie nadal wielkie! Nie straciło swojego wpływu. Nadal jestem rozpalony po tych wszystkich latach. Mam relację z Panem, która tętni życiem. I wiesz co? Nie ma znaczenia co się dzieje, co robi diabeł czy ktokolwiek inny. Zamierzam utrzymać tą ekscytację. Zamierzam prosperować. Ty też tak możesz.
Możesz się zmagać. Możesz się czuć, jakby Bóg był daleko od ciebie lub jakby twoje okoliczności były zbyt wielkie dla Boga, żeby sobie z nimi dał radę. Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteś sam, a lepszą wiadomością jest to, że możesz coś zrobić w związku ze swoimi trudnościami. Nie musisz się tak bardzo zmagać, aby uczynić Boga częścią twojego życia; to może się zacząć od prostego kroku we właściwym kierunku. Bycie pełnym Boga nie musi być żmudną podróżą. On jest zawsze z tobą i chce, abyś miał tą pełnię bardziej niż ty tego chcesz. Wszystko, co musisz zrobić to skorzystać z tego, co On zapewnił dla ciebie przez Swojego Ducha.

Zachęcam cię, abyś nabył moje nauczania Discover the Keys to Staying Full of God (Odkryj klucze jak być Stale Pełnym Boga). Nie musisz zadowalać się tym, co uchodzi za normalne w chrześcijaństwie. Miej cel i uchwyć się tych prawd, abyś mógł oglądać pozytywną zmianę w twoim życiu. Mam to nauczanie w formie książki, podręcznika, CD oraz DVD (obecnie produkty dostępne tylko w języki angielskim). Zamów dzisiaj przez stronę awmi.net/full, dzwoniąc na infolinię pod numerem 719-635-1111. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Kochamy cię,

Andrew & Jamie