Pewny Fundament

Czy kiedykolwiek modliłeś się i wierzyłeś Bogu o coś, ale byłeś sfrustrowany efektami? Powiedziałbym, że prawdopodobnie większość chrześcijan była w takiej sytuacji. Spośród wielu, z którymi rozmawiam, znajduję wspólny problem: Oni nigdy nie zasiali ziarna Słowa Bożego w swoim sercu. Nie rozumieją jak ono działa. To tak jakby kobieta modliła się o zajście w ciążę, ale nie miała relacji z mężczyzną; tak nie powstanie dziecko. W duchowym wymiarze działa to
w ten sam sposób.

Ktoś może powiedzieć: „Czy nie muszę uwierzyć, że otrzymałem, kiedy się modlę?”. To jest zgodne z Ewangelią Marka 11:24 i tak, to jest prawda: musisz wierzyć, że otrzymałeś. Ale zanim możesz otrzymać, najpierw musisz począć.

Wyjaśnię, co mam na myśli: Prawie wszystkie systemy, które zostały stworzone przez człowieka można oszukać lub zmanipulować. System prawny można oszukać, pozwalając winnemu wyjść na wolność. System edukacji można oszukać, przepuszczając ucznia, który tak naprawdę nie nauczył się materiału. Ale proces siania ziarna i żniwa nie może być naruszony.

Co jeśli rolnik czekałby z posianiem swojego ziarna aż do czasu, kiedy zobaczy jak jego sąsiad zbiera plony? Niezależnie od tego jak szczere były jego zamiary albo powód, przez który nie zasiał swojego ziarna we właściwym czasie, on nie zbierze plonu z dnia na dzień.

W Ewangelii Marka 4, Pan naucza trzech przypowieści, aby zilustrować jak to działa w duchowym wymiarze. Pierwsza z tych przypowieści, opowieść o siewcy, jest kluczem do odkrycia pozostałych (Ewangelia Marka 4:13). Jezus powiedział, że jeśli nie rozumiemy tych prawd, to nie zrozumiemy żadnej z Jego pozostałych przypowieści.

W drugiej przypowieści, Jezus powiedział:

I mówił: Z królestwem Bożym jest tak, jak gdyby człowiek wrzucił ziarno w ziemię. Czy śpi, czy wstaje, we dnie i w nocy, ziarno wschodzi i rośnie, a on nie wie jak. Bo ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. A gdy plon dojrzeje, on zaraz zapuszcza sierp, bo nadeszło żniwo.
Ewangelia Marka 4:26-29

Ziarnem jest Słowo Boże (Ewangelia Marka 4:15), a glebą są nasze serca (Ewangelia Marka 4:15). Nasze serca zostały stworzone przez Boga, aby przynosić owoc, kiedy Jego Słowo jest w nich zasiane. Tak jak ziarno musi pozostać w ziemi przez jakiś czas, aby wykiełkować, tak Słowo Boże musi trwać w nas, jeśli ma przynieść owoc.

Jezus powiedział w Ewangelii Jana 15:7

Jeśli będziecie trwać we mnie i moje słowa będą trwać w was, proście, o cokolwiek chcecie, a spełni się wam.

Jeśli chcesz otrzymać plon, nie możesz zasiać ziarna w swoim ogrodzie i wykopywać je każdego dnia, aby zobaczyć czy coś się dzieje. To zabiłoby ziarno! Musisz mieć wiarę, że ziarno robi to, do czego Bóg je stworzył. Niektórzy ludzie wkładają Boże Słowo w swoje serca na dzień lub dwa, ale jeśli nie widzą owocu prawie natychmiast, wykopują ziarno przez swoje słowa i postępowanie, a potem zastanawiają się dlaczego ono nie zadziałało. Ziarno musi pozostać w ziemi przez jakiś czas.

W Ewangelii Marka 4, Jezus mówił o trzech różnych etapach wzrostu :

[…] najpierw źdźbło, potem kłos,
a potem pełne ziarno w kłosie.
Ewangelia Marka 4:28

Wielu ludzi jest niecierpliwych, chcą ominąć cykl wzrostu i dostać od razu pełne ziarno w kłosie. Musiałem powiedzieć ludziom, że to o co wierzą Bogu nie wydarzy się, nie dlatego że ich wizja była zła, ale dlatego że oczekiwali od razu pełnego ziarna w kłosie. Boże Królestwo działa na prawach, tak jak prawa, które rządzą tym wzrostem ziarna. Bóg nie da ci pełnego ziarna w kłosie, jeśli najpierw nie zobaczyłeś źdźbła.

Właśnie dlatego wielu ludzi nie widzi wypełnienia tego co Bóg ma najlepsze w ich życiu. Myślą, że skoro Bóg ich kocha, On po prostu nagrodzi ich prośby, bez względu na to czy wprawili w ruch cud ziarna.

Prawo czasu siania ziarna i żniwa działa w każdym obszarze naszego życia. Jeśli zasiejemy Słowo Boże w naszych sercach i pozwolimy, aby ziarno wykiełkowało, a następnie dojrzało to w efekcie zbierzemy owoc żniwa. To jest to, co Bóg ma najlepsze!

Nie mogę podkreślić wystarczająco mocno tego jak ważne jest, abyś znał Słowo Boże i abyś siał ziarno Jego Słowa w twoje serce na długo przed tym, kiedy potrzebujesz żniwa. To może oznaczać różnicę pomiędzy pomyślnością finansową a ubóstwem, a nawet między życiem a śmiercią. Mogę powiedzieć, że najwspanialszą rzeczą, jakiej kiedykolwiek doświadczyłem jest moment, kiedy Bóg objawia mi Słowo i kiedy jestem przekonany, że to Bóg do mnie mówi. To jest powód doświadczenia cudów, finansowej pomyślności, radości i pokoju, które mam. Musisz zrozumieć te prawdy.

Moja seria nauczań Pewny Fundament, rozwija ten temat bardziej szczegółowo niż ja mogę to zrobić tutaj. Mam serię na CD i DVD
i zupełnie nową książkę na ten temat. Oferuję również pakiet, który zawiera serię na CD lub DVD, książę, mój Living Commentary Bible software do pobrania w cenie $135. Zachęcam cię, abyś zamówił te materiały dzisiaj. Wierzę, że zawarte w nich objawienie zmieni twoje życie w taki sam sposób jak zmieniło moje.
Aby zamówić, wejdź na stronę awmi.net/sure, zadzwoń na naszą infolinię pod numerem 719-635-1111.

Kochamy cię,

Andrew & Jamie