Zatwardziałość serca

Kiedyś uważałem, że ludzie twardego serca to osoby nienawidzące Boga, a przynajmniej buntujące się przeciwko Niemu. Jednak pewnego dnia, w trakcie lotu na spotkanie, czytałem historię w Ewangelii Marka 6 o Jezusie chodzącym po wodzie. Jego uczniowie natrafili na okropny sztorm i walczyli o swoje życie, kiedy Jezus przyszedł do nich krocząc po każdej sztormowej fali, która groziła im śmiercią. Miał całkowitą kontrolę.

Kiedy to czytałem przelatywaliśmy nad Wielkimi Jeziorami i pamiętam, że zrobiło to na mnie takie wrażenie, że odłożyłem Biblię i wyjrzałem przez okno. Pod samolotem znajdowała się jednolita warstwa chmur.
W swojej wyobraźni zobaczyłem Jezusa idącego po chmurach i siadającego na skrzydle samolotu. Nie byłoby to dla Niego bardziej niezwykłe niż chodzenie po wodzie! Zastanawiałem się nad tym będąc pod wrażeniem tamtego cudu!

W końcu podniosłem Biblię, aby kontynuować czytanie historii i zobaczyłem reakcję uczniów:

A oni się bardzo zdumiewali i dziwili.
Ewangelia Marka 6:51b

Dokładnie tak się czułem! I przy okazji było mi z tym bardzo dobrze. Wtedy myślałem, że każdy powinien być zdumiony i zadziwiony cudowną Bożą mocą. Potem przeczytałem następny werset:

Nie zrozumieli bowiem cudu z chlebami, gdyż ich serce było zatwardziałe.
Ewangelia Marka 6:52 [KJV]

Poczułem się jakby ktoś uderzył mnie w twarz! Po raz pierwszy zrozumiałem, że zszokowanie, zdumienie czy zaskoczenie cudem to oznaka zatwardziałego serca. Mając to zrozumienie uświadomiłem sobie, że moje serce było zatwardziałe. Później sprawdziłem słowo zatwardziały w słowniku i jest ono definiowane jako zimny, niewrażliwy, nieczuły, sztywny.

To odkrycie wyprawiło mnie w ponad trzyletnią podróż w poszukiwaniu Pana w tej dziedzinie. Chciałem się dowiedzieć czym tak naprawdę jest zatwardziałe serce, co je powoduje i jak je uleczyć.

W Ewangelii Marka 8:17 Jezus mówił do swoich uczniów
o cechach zatwardziałego serca:

Jezus, poznawszy to, powiedział do nich: Czemu rozmawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie? Jeszcze wasze serce jest odrętwiałe? Macie oczy, a nie widzicie, i macie uszy, a nie słyszycie? I nie pamiętacie?
Ewangelia Marka 8:17-18

W tych wersetach Jezus podał nam objawy opisujące zatwardziałe serce: (1) niezdolne by pojmować, (2) niezdolne by rozumieć, (3) niezdolne by widzieć, (4) niezdolne by słyszeć i (5) niezdolne by pamiętać. Wszystkie te cechy mówią o niezdolności w świecie duchowym.

Cechą osoby o zatwardziałym sercu jest niezdolność do postrzegania duchowych prawd. Taka osoba jest duchowo ślepa i głucha. Poważnym symptomem wskazującym na stan serca jest również brak zdolności do gromadzenia informacji.

Ludzie często mówią mi, że nie posiadają zdolności do zapamiętywania Pisma tak jak ja. Mówią: „Musisz mieć fotograficzną pamięć”. Ale to nieprawda. Mam asystentkę, której głównym zadaniem jest pomaganie mi w pamiętaniu o różnych sprawach i trzymanie się planu. Z kolei moja asystentka ma do pomocy swoje dwie osoby, co daje w sumie troje ludzi, którzy wysyłają mi przypomnienia, maile i wiadomości głosowe. Nie chodzi tu o to, że mój mózg nie działa; to kwestia serca. Potrafię zacytować setki i tysiące wersetów, a jest tak, ponieważ moje serce jest wrażliwe na Boże Słowo.

Pozwól, że podam ci kolejny przykład. Za każdym razem, kiedy powiem, że przemówił do mnie Bóg, przychodzą do mnie ludzie i mówią: „Mówisz tak, jakby Bóg mówił do ciebie cały czas”. Po czym dodają: „Mnie diabeł powiedział, że nigdy nie usłyszę Bożego głosu. Diabeł powiedział to i diabeł powiedział tamto”. Słyszą wszystko, co mówi wróg, ale nigdy nie słyszą tego, co mówi Bóg. Coś tu jest nie tak.

Jezus powiedział:

Moje owce słuchają mego głosu.
Ewangelia Jana 10:27a

Oraz:

A za obcymi nie idą.
Ewangelia Jana 10:5a

Doświadczenie większości ludzi jest czymś dokładnie odwrotnym. Przeciętny chrześcijanin zmaga się z usłyszeniem Bożego głosu, ale diabła słyszy bez żadnego problemu. Mówię ci, to wskazuje na zatwardziałość serca względem Boga. Taki może być stan twojego serca dzisiaj, ale wcale nie musi tak zostać. Jest na to lek, a kuracja zaczyna się od zmiany twojego skupienia.

W swoim nauczaniu Zatwardziałość serca zagłębiam się w większe szczegóły. Ten list jedynie zahaczył o powierzchnię prawd, które chcę ci przekazać. Naprawdę musisz zdobyć całe to nauczanie, aby móc w pełni skorzystać z tego, o czym mówię. To jedna z najważniejszych rzeczy, jakie Pan mi pokazał. Nauczam tego od początku lat osiemdziesiątych, ale ostatnio odświeżyłem materiał. Nauczanie to będzie w pakiecie z nauczaniem „Jak zostać chodzącym po wodzie”, które mówi o cudzie, którego uczniowie doświadczyli na Morzu Galilejskim oraz o tym, jak możesz oglądać Bożą moc
w swoim życiu. Są powody, dla których jedni chrześcijanie chodzą w cudach, a drudzy nie. To nauczanie pomoże ci stać się jednym z tych, którzy ich doświadczają. Zachęcam cię do zamówienia jednego pakietu dla siebie, a drugiego dla kogoś,
z kim będziesz mógł się nim podzielić.

Pakiet „Zatwardziałość serca” możesz zamówić w formie płyt CD lub DVD. W pakiecie znajdują się również książki „Zatwardziałość serca” oraz „Jak zostać chodzącym po wodzie”. Aby złożyć zamówienie, wejdź na naszą stronę awmi.net/heart lub zadzwoń do naszego centrum telefonicznego pod numer 719-635-1111.

Kochamy cię,
Andrew & Jamie