Życie w tym,co od Boga najlepsze

Bożą wolą jest, abyśmy mieli jak najlepsze życie, ale większość ludzi nigdy nawet nie zbliża się do tego, aby żyć w tym, co najlepsze od Boga.

Czym więc jest to, co najlepsze od Boga? Najlepsze od Boga jest całkowite zdrowie, nie tylko
w porównaniu z innymi ludźmi, ale zdrowie doskonałe. Najlepsze od Boga jest to, abyś był całkowicie wolny od długów. On chce, abyś miał obfitość, abyś „obfitował we wszelkie dobre uczynki” (2 Kor 9:8). Najlepsze od Boga jest to, że wypełnisz przeznaczenie swojego życia, które On dla ciebie wyznaczył.

Niestety, większość ludzi zadowala się czymś znacznie mniejszym. Nie podążają za Bożym prowadzeniem i nie odbierają tego, co najlepsze w odniesieniu do swoich dzieci, powołania czy wizji, którą Bóg ma dla nich.

Niektórzy ludzie mogą myśleć, że nie są godni tego, co najlepsze od Boga. Jednak ja wierzę, że Bóg nigdy nie stworzył śmiecia. Nigdy nie stworzył porażki i nigdy nie popełnił błędu.

W Ks. Jeremiasza 29:11 Bóg mówi:

Gdyż ja znam myśli, które mam o was, mówi PAN: myśli o pokoju, a nie o utrapieniu, aby zapewnić wam koniec, jakiego oczekujecie.

Anglojęzyczny przekład New International Version mówi, że Bóg ma na myśli „nadzieję i przyszłość” dla ciebie. Bóg cię kocha i ma wspaniały plan dla twojego życia, ale większość ludzi żyje znacznie poniżej Bożych standardów.

W zasadzie mogę powiedzieć, że nie ma osoby, która by w pełni wykorzystała wszystko, co Bóg miał dla niej do zaoferowania. Wiem, że z pewnością tak jest w moim życiu. Widziałam, jak Bóg czynił wspaniałe rzeczy. Jestem bardzo błogosławiony i wdzięczny za to, co Bóg uczynił w moim życiu i przeze mnie, by dotknąć innych ludzi.

Ale gwarantuję ci, że jest więcej. Bóg pokazał mi więcej rzeczy, których chce dokonać przeze mnie, i jeszcze do tego celu nie doszedłem. Ale chwała Bogu, wyruszyłem. Jestem w drodze do miejsca, do którego Bóg chce, abym doszedł, ale nie wyczerpałem jeszcze wszystkiego, co Bóg ma dla mnie. Czy zdajesz sobie z tego sprawę czy nie, Bóg ma dla ciebie więcej niż to, czego doświadczasz.

Niektórzy z was znają i kochają Pana, a mimo to nie są spełnieni. Jest ku temu wiele powodów, ale czasami powodem jest to, że Bóg sprawia, że jesteś niezadowolony. Może to niektórych z was zaszokować i pomyślicie sobie: Co ty mówisz? Bóg nie mógłby sprawiać, że jestem przygnębiony lub zniechęcony. Ale jest takie zadowolenie, które przychodzi tylko wtedy, gdy jesteś w centrum Bożej woli.

Doświadczyłem tego osobiście. Kiedy zaczynałem swoją służbę, byłem pastorem w małym kościele w Seagoville w Teksasie. Byłem tam przez dwa lata i wcale nie odnieśliśmy wielkiego sukcesu. W tym czasie ciężko było po prostu przetrwać, ale byłem temu oddany. Kochałem to miejsce. Modliłem się za tych ludzi. Pamiętam, że pewnego dnia, kiedy modliłam się w kościele, wyjrzałem przez okno i moje współczucie, moja radość, mój spokój, że tam byłem, po prostu odeszły. Spojrzałem przez okno i pomyślałem: Dlaczego tu jestem? Nie podoba mi się to miejsce. Chcę się stąd wydostać.

Moje serce zmieniło się tak szybko, że byłem tym zszokowany i spędziłem dwie lub trzy godziny modląc się: „Boże, co się stało? Czy to byłeś Ty, czy coś jest ze mną nie tak?”. Im więcej się o to modliłem, tym bardziej Pan przekonywał mnie, że to On zabiera z mojego serca pragnienie bycia w Seagoville.

Nadszedł czas, bym wyjechał i Bóg dał mi nawet datę: 1 listopada 1975 roku. Modliłem się o to, aż byłem pewien, że to Bóg tak właśnie powiedział. Poszedłem do domu, aby powiedzieć o tym Jamie i kiedy dotarłem do domu, na naszym podwórku był znak „Na sprzedaż”. Wynajmowaliśmy dom, więc wszedłem do środka i zapytałem o to Jamie. Powiedziała, że właściciel przyszedł i powiedział, że sprzedaje dom i musimy się z niego wyprowadzić do 1 listopada. To było doskonałe potwierdzenie.

Tak więc, jednym ze sposobów, w jaki Bóg nas prowadzi, jest włożenie w nas świętego niezadowolenia. Nie mówię tu o żalu tego świata, o smutku, który przychodzi, kiedy popełniłeś błąd. Ale czasami Pan sprawi, że będziesz niezadowolony, ponieważ jest o wiele więcej. On nie chce, abyś był zadowolony z tego, gdzie jesteś.

Są też inne powody, dla których ludzie są niezadowoleni – czasami są niezadowoleni, ponieważ nie szukają Pana i nie skupiają swojego umysłu na Nim. Ks. Izajasza 26:3 mówi: „Zachowasz w doskonałym pokoju tego, którego umysł jest skupiony na Tobie” [KJV].

Mówię jednak, że niektórzy z was kochają Boga, szukają Pana, a mimo to w waszym życiu panuje święte niezadowolenie. Mówię wam, że powodem tego jest to, że Bóg ma dla was coś więcej.

Czytałem, że czasami ptasie mamy wypychają swoje pisklęta z gniazda, aby zaczęły latać i robić rzeczy na własną rękę. Zaczynają wtedy wyskubywać pióra i rzeczy, które wyściełały gniazdo i czyniły je wygodnym, tak że gałązki przebijają się przez nie i szturchają ptaki, motywując je do odejścia.

W pewnym sensie, to właśnie Bóg robi z niektórymi z was. Wprowadza tam święte niezadowolenie. Rzeczy, które kiedyś zadowalały, teraz nie zadowalają. Bóg cię pobudza i wiesz, że jest coś więcej.

Chciałbym mieć więcej miejsca, aby się tym podzielić. W moim nauczaniu podaję wiele biblijnych i praktycznych przykładów oraz szczegółowo wyjaśniam, co to znaczy żyć w Bożym błogosławieństwie.

Moje serce pragnie, abyście wszyscy doświadczali najlepszego możliwego życia, dlatego mam nadzieję, że sięgniecie po moje nauczanie pt.: Życie w tym, co od Boga najlepsze, dostępne jako książka w twardej oprawie, przewodnik do nauki, seria DVD i seria CD. Aby złożyć zamówienie, wejdź na stronę awmi.net/best (obecnie nauczanie dostępne tylko w języku angielskim).

Kochamy Was

Andrew & Jamie