Rozprawa sądowa ROE przeciw Wade

Aborcja jest ważnym tematem dla wielu chrześcijan. Problemem jest to, że dla zbyt wielu pozostaje ona tylko tematem. Tymczasem to sprawa życia i śmierci. Biblia nie daje trzeciej opcji, kiedy chodzi o takie rzeczy.

Biorę dziś na świadków przeciwko wam niebo i ziemię, że położyłem przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz więc życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo. Pwt 30:19

Niewinne dziecko nie ma możliwości by wybrać życie. My jako chrześcijanie musimy wybrać je za nie. Musimy zabrać głos w imieniu tych, którzy głosu nie mają. Jeśli nie my, to kto to zrobi? To prawdopodobnie największy problem, z którym mierzymy się w Ameryce i dlatego włożyłem tyle wysiłku by stać za sprawiedliwością w tej kwestii.

Ten rok naznacza 47 rocznicę rozprawy sądowej Roe kontra Wade, która skończyła się legalizacją aborcji w naszym kraju. Szacuje się, że od tego czasu do dzisiaj przeprowadzono w Ameryce ponad 60 milionów aborcji dzieci. Te szacunki pomijają stany Nowy Jork i Kalifornię, które nie muszą zgłaszać ilości przeprowadzonych aborcji. To jest przeokropne. Jeśli to ma się kiedykolwiek zmienić, nie stanie się to dzięki postępowcom i bezbożnym. Nie, oni dążą do jeszcze większej bezbożności. Wymyślają sposoby, by zabijać nawet noworodki. To pokazuje, że w tym nigdy nie chodziło o prawa kobiet czy o kwestię, czy nienarodzone dziecko jest człowiekiem. Pismo Święte już dawno temu ustaliło kwestię rozpoczęcia ludzkiego życia.

Zanim ukształtowałem cię w łonie, znałem cię, zanim wyszedłeś z łona, uświęciłem cię
i ustanowiłem prorokiem dla narodów. 
Jr 1:15

Tutaj jest powiedziane, że zanim Jeremiasz w ogóle się urodził Bóg go powołał i ustanowił. Pomysł, że dopóki dziecko, ona lub ono, jest w łonie, jest tylko zlepkiem komórek a nie prawdziwą osobą jest kłamstwem. Bóg—Twórca wszelkiego życia—zapisał w Swoim Słowie, że ludzkie życie zaczyna się długo przed narodzeniem się danej osoby. Apostoł Paweł powiedział, że był oddzielony przez Bożą łaskę już w łonie matki (Gal 1:15). Także Elżbieta będąc w ciąży z Janem Chrzcicielem powiedziała: „Dziecko podskoczyło w moim łonie z radości” (Łk 1:44). Anioł Gabriel powiedział ojcu Jana, że jego syn będzie napełniony Duchem Świętym już w łonie matki (Łk 1:15). Bóg nie napełnia zlepka komórek; tylko osoba może być napełniona Duchem Świętym! Mówię ci, że słyszymy kłamstwa dotyczące tego, kiedy zaczyna się życie człowieka. Z tego powodu miliony—możliwe, że miliardy—dzieci zostały zamordowane w łonie, które powinno być najbezpieczniejszym i najświętszym miejscem na tej planecie. Musimy się temu sprzeciwić. Mówię prawdę z miłości (Ef 4:15).

Znam ludzi dotkniętych każdym aspektem aborcji. Kolejne wmawiane ci kłamstwo polega na tym, że to nic wielkiego, że to zwykła procedura. Słyszę raporty o tym, że poza śmiercią dziecka umierają niejednokrotnie matki w związku z aborcją. Nikt nie uchodzi cało z tej „procedury”. Cóż, diabeł uchodzi z tego cało.

Widzisz, świat będzie ci mówił, że aborcja to sprawa osobista, oddzielona od duchowych rzeczy. Ale to nieprawda. Diabeł nienawidzi wszelkiego życia i propaguje swoje zamiary poprzez system tego świata, próbując zamaskować to jako coś innego. To jest coś więcej niż ważny temat. To walka o życie! Musimy się obudzić i wybrać życie.

Byłem o tym przekonany wiele lat temu i postanowiłem otworzyć klinikę dla ciężarnych kobiet. Kiedy byłem w procesie pozyskiwania zezwoleń, takich jak 501(c)3, odkryłem, że w Kolorado Springs już istnieje taka klinika—po prostu nie ogłaszano tego publicznie. Spotkałem się z kobietą, która prowadziła tę klinikę, by zobaczyć czy mogę jej jakoś pomóc w pozyskaniu rozgłosu. Wynająłem stoisko w centrum handlowym, w którym przez dwa tygodnie wyświetlałem film The Silent Scream (Niemy Krzyk). Rozdawałem także ulotki promujące tę klinikę i w ciągu roku z trzech zainteresowanych osób doszliśmy do ponad stu osób kontaktujących się z nimi miesięcznie! Mieliśmy nawet reklamę na pierwszej stronie lokalnej gazety The Gazette Telegraph in Colorado Springs ogłaszającą, że dzięki tej klinice dla kobiet w ciąży ilość aborcji w regionie El Paso County spadła o połowę a w stanie Kolorado spadła o jedną trzecią! Takie rzeczy mogą się dziać, kiedy się angażujemy!

Może mówisz: „Co mogę zrobić?”. Przede wszystkim możesz się o to modlić. Bóg pokaże ci co zrobić. Prawdopodobnie będzie chciał, żebyś zaczął od swojej strefy wpływów, od ludzi, z którymi masz kontakt. Masz prawdę. Kiedy usłyszysz, jak ludzie mówią o rzeczach sprzecznych ze Słowem Bożym, powiedz im prawdę. To prawda jest tym, co ich uwolni
(Ew. Jana 8:32).

W styczniu 2020 będę mówił o rozprawie sądowej Roe kontra Wade w pięciu odcinkach mojego programu telewizyjnego Prawda Ewangelii (20.01.2020-24.01.2020). Będę prowadził wywiady z kobietami, których życie zostało dogłębnie zmienione przez aborcję. Ich świadectwa będą dostępne na nośniku USB wraz z innymi wcześniejszymi wywiadami, które przeprowadziłem z kobietami, które były w podobny sposób dotknięte i są teraz największymi obrońcami nienarodzonego życia. Nośnik USB, Chooce Life: wywiady i świadectwa będzie dostępny z broszurką pt. Observing All Things (Przestrzegając Wszystkiego). Broszurka jest narzędziem do uczniostwa i omawia ważne społeczne oraz obywatelskie kwestie w naszym społeczeństwie (stworzenie, aborcję i homoseksualizm). Proszę, zdobądź te materiały jeszcze dzisiaj. One są po to, by ci pomóc stanąć za prawdą w naszej kulturze!

Możesz je zamówić idąc na stronę www.awmi.net/life lub dzwoniąc na naszą linię
719-635-1111. (UWAGA! Produkt jest dostępny tylko w języku angielskim i tylko w anglojęzycznych oddziałach służby Andrew Wommack Ministries).

Kochamy Cię
Andrew & Jamie