Potęga WYOBRAŹNI

Potęga WYOBRAŹNI

Spotkałem wielu chrześcijan, którzy chcą widzieć więcej Boga w swoim życiu. Często nie zdają sobie sprawy z tego, że ich doświadczenie Jego mocy i obecności jest związane z ich wyobraźnią. Teraz, kiedy mówię “wyobraźnia”, większość chrześcijan myśli, że mówię o fantazji lub umyśle nad materią. Nie mówię ani o jednym, ani o drugim. Czy wiesz, że Pismo Święte ma wiele do powiedzenia na temat wyobraźni? Kiedy jest używana w pozytywnym sensie, Pismo nazywa ją nadzieją!

Nadzieją bowiem jesteśmy zbawieni. A nadzieja, którą się widzi, nie jest nadzieją, bo jakże ktoś może spodziewać się tego, co widzi?

List do Rzymian 8:24

Część ciebie, która ma nadzieję, jest wynikiem części ciebie, która wyobraża sobie. Jak to możliwe? Ponieważ kiedy masz nadzieję, tworzysz mentalny obraz tego, co chciałbyś, aby się wydarzyło. Istnieje wiele wersetów na ten temat. Zacznijmy od wersetu z Listu do Hebrajczyków.

Wiara więc jest istotą tego, w czym pokładamy nadzieję, przekonaniem o rzeczach, których nie widzimy;

List do Hebrajczyków 11:1 [BPT]

Można to ująć w ten sposób: Wiara jest substancją twojej pozytywnej wyobraźni, dowodem rzeczy niewidzialnych. Zgodnie z tym wersetem wiara urzeczywistnia rzeczy, które pozytywnie sobie wyobrażasz. Jest jak duchowe łono. Twoja wyobraźnia poczęła to, co mówi Słowo Boże, a następnie wiara rodzi to, co począłeś.

Ty zachowasz w doskonałym pokoju tego, którego umysł jest skupiony na Tobie, ponieważ Tobie ufa. Księga Izajasza 26:3 [KJV]

Hebrajskie słowo oznaczające umysł w tym wersecie to “yetser”, co oznacza poczęcie, które jest również tłumaczone jako wyobraźnia. Nie wiem, czy to ci pomogło, ale mnie pobłogosławiło! Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele osób uważa, że nadzieja nie ma znaczenia. W rzeczywistości wiele osób wierzących bagatelizuje rolę nadziei. W 1 Liście do Koryntian 13:13 czytamy:

A teraz trwają wiara, nadzieja, miłość, te trzy. Z nich zaś największa jest miłość.

Ludzie wierzący, oczywiście, będą podkreślać wiarę. Rozumieją też znaczenie miłości i to, że jest ona największą ze wszystkich. Czy wiesz jednak, że nadzieja powinna być jedną z największych sił, razem z wiarą i miłością?

Kiedy słyszałem, jak ludzie używali słowa nadzieja, mówiąc o przyjmowaniu od Boga, słyszałem, jak inni ich krytykowali, mówiąc: „Nie musisz mieć nadziei, musisz wierzyć!”. Nie zdają sobie sprawy, że bez nadziei – bez pozytywnej wyobraźni – nie możesz wierzyć! Jeśli nie ma nadziei na nic, wiara nie ma niczego, czemu mogłaby dać podstawę.

Nie wystarczy uwierzyć i przyjąć. Musisz począć Słowo, potem uwierzyć w to, co ono mówi, a następnie przyjąć to, co obiecuje. Możesz zapytać: „Jak począć Słowo Boże?”. Księga Przysłów 23:7 mówi: „Bo jak myśli w sercu swoim, taki jest”.

To, o czym myślisz lub nad czym rozmyślasz, to sposób, w jaki dajesz poczęcie rzeczom, zarówno dobrym, jak i złym. Jeśli rozmyślasz o swoich okolicznościach, to właśnie będziesz poczynać. To będzie samospełniająca się przepowiednia! Ale jeśli rozmyślasz nad tym, co Słowo Boże ma do powiedzenia, będziesz poczynać to, co Słowo Boże mówi. To zmieni w tobie wszystko – jak postrzegasz siebie, swoje okoliczności, wszystko. To jest potężne! Mam nadzieję, że to rozumiesz.

Błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą niegodziwych, nie stoi na drodze grzeszników i nie zasiada w gronie szyderców; Lecz ma upodobanie w prawie PANA i nad jego prawem rozmyśla we dnie i w nocy.

Psalm 1:1–2 (podkreślenie dodane)

Dlaczego poganie się wściekają, a ludzie wyobrażają sobie próżne rzeczy?

Psalm 2:1 [KJV] (podkreślenie dodane)

Słowo rozmyślać w Psalmie 1:2 jest tym samym słowem, które przetłumaczono jako wyobrażać sobie w Psalmie 2:1. Twoje serce jest jak gleba, na której wyrosną wszystkie zasiane w nim myśli (Mk 4:26-28). To, co trafia do twojego serca, jest tym, co sobie wyobrażasz, że się dzieje. Twoja wyobraźnia podąży w kierunku dominujących cię myśli. Dlatego musisz upewnić się, że strzeżesz swojego serca (Prz 4:23).

Wiesz, jeśli nie masz konkretnego miejsca, do którego chcesz się udać, to każda stara droga się nada. Możesz po prostu udać się w dowolnym kierunku, bo nie będzie to miało znaczenia. Ale jeśli chcesz udać się w konkretne miejsce – powiedzmy z Teksasu do Nowego Jorku – musisz wyobrazić sobie, gdzie znajduje się Nowy Jork i zwizualizować kierunek, w którym będziesz podążać.

Niezależnie od tego, czy patrzysz na mapę, czy korzystasz z GPS, musisz poruszać się w określonym kierunku. Musisz mieć przed oczami cel końcowy. A jeśli podróżujesz na długim dystansie, a dotarcie do określonego miejsca zajmie ci więcej niż jeden dzień, to wiesz co? Musisz mieć jakiś pomysł na spędzenie nocy gdzieś po drodze. Musisz myśleć o tych rzeczach. Wszystko to jest twoją wyobraźnią.

Niektóre z rzeczy, o których mówię, trudno wyrazić słowami, ponieważ mówię o rzeczach, których nie widać. Ale tak właśnie żyję! Moja służba i moja relacja z Bogiem nie byłyby w tym miejscu, w którym są dzisiaj, bez wprowadzenia tych rzeczy w życie. Wyznaczyłem sobie wiele celów, które wierzę, że pochodzą od Pana. Jedynym sposobem, w jaki wiem, że je osiągnę, jest wyobrażenie sobie rzeczy, które Bóg położył na moim sercu i rozmyślanie o nich. Kiedy to zrobię, namalują one we mnie obraz, tak że będę w stanie zobaczyć jego manifestację poprzez wiarę. One się spełnią.

Czasami może na to nie wyglądać, ale patrz uważnie: niezależnie od tego, czy chodzi o finanse, uzdrowienie czy cokolwiek innego, będę miał wszystko, czego potrzebuję, aby osiągnąć wszystko, co Bóg kazał mi osiągnąć. Cokolwiek zrobię, powiedzie mi się!

Naprawdę wierzę, że rzeczy, którymi się z tobą dzielę, zmienią twoje życie. Jeśli chcesz doświadczać więcej nadnaturalnej mocy Boga, jeśli chcesz widzieć więcej Jego zaopatrzenia, jeśli chcesz widzieć więcej uzdrowienia, to jest na to sposób. Zachęcam cię do zapoznania się z moim nauczaniem zatytułowanym Potęga wyobraźni. Jest ono dostępne w formie książki.

Kochamy cię!

Andrew & Jamie