21 lutego

21 lutego

NA TWOJE SŁOWO

Ewangelia Łukasza 5:5 – A Szymon mu odpowiedział: Mistrzu, przez całą noc pracowaliśmy i nic nie złowiliśmy, ale na twoje słowo zarzucę sieć.

EWANGELIA ŁUKASZA 5:1-11

Piotr i jego towarzysze ciężko pracowali całą noc. Ich wysiłek nie zaowocował ani jedną złowioną rybą. Poddali się i wracali do domu. Ale Jezus powiedział im, żeby spróbowali jeszcze raz. Piotr mógłby z łatwością odrzucić polecenie Jezusa. Przecież całe swoje życie był rybakiem. Jezus był tylko głosicielem; co wiedział o łowieniu ryb? A jednak coś, a raczej ktoś sprawił, że Piotr spróbował jeszcze raz.

Wielu ludzi jest jak Piotr  i jego wspólnicy. Uczynili wszystko, co mogli według swojej wiedzy, a jednak skończyło się to fiaskiem. To rodzi rozpacz oraz poczucie bezsensowności i sprawia, że wielu przestaje próbować. Jednakże jedno słowo pochodzące od Jezusa może sprawić, że to samo działanie, które w naszym wykonaniu było bezproduktywne, rodzi wielki owoc.

Klucz do sukcesu i porażki leży w czynieniu rzeczy „na słowo” Jezusa. Piotr powiedział: „… ale na twoje słowo zarzucę sieć”. Boże Słowo zawsze przynosi rezultaty. Upewnij się dziś, że twoje wysiłki są kierowane przez Boga, a będziesz doświadczał rezultatów, które omijały cię w przeszłości.