PRZESTRZEGAJĄC WSZYSTKIEGO

Jak bardzo Biblia wchodzi w drogę temu, w co wierzysz? Jeśli jesteś jak większość chrześcijan, to wierzysz w Jezusa, ale szufladkujesz swoją wiarę, przez co twoje biblijne przekonania mają jedynie niewielki wpływ na inne dziedziny twojego życia. U wielu ludzi Biblia nie ma ani odrobinę wpływu na ich wierzenia! Dopóki utrzymują, że wierzą w Jezusa myślą, że w kwestiach życia i społeczeństwa mogą wierzyć w co tylko chcą. To absolutnie niewłaściwe! To znaczy jedynie, że nie zostali nauczeni przestrzegać wszystkiego, co przykazał nam Jezus:

Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego; Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. 

Ewangelia Mateusza 28:19-20

Widzisz, uczeń to osoba przestrzegająca wszystkiego, co przykazał Jezus. Tak w zasadzie kościoły nie czynią uczniami. Ich cel to nawracanie ludzi i upewnianie się, że trafią do nieba. Coś takiego stwarza problemy. Ponieważ Kościół nie uczy ludzi przestrzegania wszystkiego, co przykazał Jezus, w sytuacjach, w których chrześcijanie powinni zająć stanowisko, mamy do czynienia z próżnym społeczeństwem. Kiedy przychodzi do kwestii społecznych czy moralnych, wielu chrześcijan milczy lub sprzeciwia się temu, co mówi Biblia. Tacy ludzie wyznali, że wierzą w Pana, ale nie są uczniami. Może być to dla ciebie szokujące, ale zobacz jak Jezus odpowiedział tym, którzy jedynie w Nim pokładają wiarę: 

Wtedy Jezus mówił do tych Żydów, którzy mu uwierzyli: Jeśli będziecie trwać w moim słowie, będziecie prawdziwie moimi uczniami. 

Ewangelia Jana 8:31

Nie wystarczy, że będziesz zbawiony i nie pójdziesz do piekła. Aby być uczniem Jezusa musisz trwać w Jego słowie. Taki powinien być cel każdego chrześcijanina! A jednak zadziwiające jest to, jak wielu ludzi tego nie rozumie. Kiedy chodzi o gorące tematy takie jak homoseksualizm, aborcja czy ewolucja, Kościół jest podzielony. Większość mówi: „Trzymaj się głoszenia Słowa i przestań zajmować się polityką oraz kwestiami społecznymi”. Ale kiedy ja właśnie głoszę Słowo! To nie ja naruszam społeczną i polityczną arenę; to one naruszają to, co Biblia ma do powiedzenia. Boże Słowo posiada wskazówki dla każdej z tych dziedzin. 

Jeśli będziemy milczeć, to niewierzący – ci, którzy nie posiadają biblijnego spojrzenia na świat – będą tymi, którzy będą ustanawiać zasady, będą określać co wolno, a czego nie wolno nam mówić oraz co wolno, a czego nie wolno nam robić. 

To już się dzieje, a wielu chrześcijan po prostu się z tym pogodziło. 

Pewna studentka z naszej szkoły biblijnej powiedziała mi, że za każdym razem, kiedy wspominałem o ekonomii, aborcji, homoseksualizmie czy o kreacjonizmie kontra ewolucja, krzywiła się i mówiła: „O Boże, spraw, żeby wrócił do Biblii”. Jednak po półtora roku w szkole powiedziała: 

„Zmieniłam się. Zmieniło się również moje stanowisko prawie we wszystkich tych kwestiach”. 

Odciągnąłem ją na bok i powiedziałem: „Nie próbuję cię krytykować, ja tylko naprawdę chciałbym się dowiedzieć jak oddana chrześcijanka mogła mieć w tych kwestiach światopogląd tak sprzeczny z Biblią”. 

Odpowiedziała: „Kochałam Jezusa i naprawdę oddałam Mu swoje życie. Jednak nie kochałam Słowa. Kiedy przyszłam do szkoły biblijnej i zaczęłam Go słuchać, zakochałam się w Nim. Pozwoliłam, aby Słowo mnie zdominowało i nie potrafiłam już dłużej trzymać się swojego stanowiska”. 

Możesz kochać Boga i mieć liberalne poglądy, ale nie możesz kochać Słowa i nadal przy nich trwać. Jeśli twoja postawa, doktryna czy światopogląd nie zgadzają się z Bożym Słowem, musisz zmienić swoje poglądy, a nie Boże Słowo. 

Smutne jest to, że wielu chrześcijan daje się przekonać świeckiej doktrynie, ponieważ nikt się jej nie sprzeciwia ani nie opowiada się za prawdą. Cóż, ja zajmuję stanowisko przeciwko rzeczom, które podważają Boże Słowo! Musisz zrobić to samo. Może cię to zgorszyć, ponieważ nie zostałeś tak wychowany czy tego nauczony lub od tak dawna wierzysz w pewne rzeczy, że nie wiesz czy potrafisz się zmienić. Jednak powtórzę pytanie, od którego zacząłem – na ile pozwalasz Bożemu Słowu wejść w drogę temu, w co wierzysz? Czy chcesz zająć stanowisko? Czy chcesz być uczniem Pana Jezusa, zamiast być jedynie nawróconym? To dobre pytania, które warto sobie zadać. 

Jeśli naprawdę chcesz się zmienić i przestrzegać wszystkiego, co przykazał Jezus, możesz zacząć od mojej serii „Przestrzegając wszystkiego”. W tym nauczaniu dzielę się na temat czegoś, co nazywam trzema najgorętszymi społecznymi kwestiami dzisiejszych czasów – homoseksualizm, aborcja, ewolucja – i pokazuję, co na ich temat ma do powiedzenia Boże Słowo. Jedynie Duch Święty może przynieść zmianę do czyjegoś życia, ale uważam, że to nauczanie ci pomoże i dlatego zachęcam cię do nabycia go. Seria występuje w formacie CD i DVD. Nauczanie będzie również dostępne w formie broszury zawierającej komentarz, statystyki oraz wykresy związane z tymi trzema tematami. Aby złożyć zamówienie wejdź na stronę awmi.net/observe lub zadzwoń na naszą infolinię pod numer 719-635-1111. 

Szkoła Charis Bible College dokonuje w tej dziedzinie wielkiej zmiany. Tymi społecznymi kwestiami zajmuje się program pierwszego roku. Mamy nadzieję, że rodzice i dziadkowie będą wysyłać swoje dzieci przy- najmniej na jeden rok do Charis, zanim wrzucą je do świeckich uniwersytetów, które w tych dziedzinach całkowicie sprzeciwiają się Bożemu Słowu. Czynimy uczniami z rozmachem! 

Dziękuję, że jesteś częścią rozwiązania, że pomagasz nam wyposażać potężnych Bożych mężów i potężne Boże kobiety.

Kochamy cię, 

Andrew & Jamie