Moc świadectwa II

Więc chcę nadal dzielić się świadectwami, które cię zbudują. Posłuchaj słów apostoła Pawła:We wrześniu pisałem o mocy świadectw. Dzieliłem się szczególnie świadectwami uzdrowienia. Powodem, dlaczego jest to tak istotne jest fakt, że wielu z nas potrzebuje słyszeć, że ktoś dzisiaj doświadcza tego, o czym mówi Słowo Boże. To pomaga nam uświadomić sobie, że to, co Bóg obiecał jest osiągalne. Uzdrowienie nie odeszło z ostatnimi apostołami.

A teraz, bracia, polecam was Bogu i słowu jego łaski, które może zbudować was i dać wam dziedzictwo wśród wszystkich, którzy są uświęceni.
Dzieje Apostolskie 20:32

Kiedy łaska jest właściwie zrozumiana i przyjęta, ona buduje nas do tego, abyśmy przyjęli dziedzictwo, które Bóg nam zapewnił.

Natychmiast uzdrowiony

Radząc sobie z ciągłym bólem i będąc naszpikowany lekami, Lance Weldgen ostrożnie wszedł do swojej kawiarni. Lekarz nazwał jego przypadłość fibromialgia. Lance nazywał to torturą. Lance zauważył parę—Mike i Rose Gonyer—siedzących w drugiej części sali, studiowali Biblię. Zebrał siły by podejść i zacząć rozmowę. Jak tylko Lance wrócił na swojej miejsce, Gonyer’owie zauważyli jego ból. „Poszedłem do niego i powiedziałem, że widzę jego wielki ból”, wspomina Mike. „Zapytałem, czy może powiedzieć, co się dzieje. Później zaprosiłem go do Charis Bible College, gdzie oboje z Rose jesteśmy studentami”. Po udziale w czterech lekcjach, Lance został zaprowadzony do pustej sali zajęć, w której Mike i Rose zaczęli się o niego modlić.

Lance nie był gotowy na to, co się wydarzyło później: „Mike i Rose zaczęli się modlić o mnie —ale nie taką modlitwą, jaką słyszałam wcześniej. Przemówili bezpośrednio do mojego ciała, mówiąc fibromialgii i bólowi, że mają odejść, i zgromili ducha choroby”. Wtedy Mike powiedział Lance’owi, aby wstał i zapytał go jak się czuje. „Zauważyłem, że nie musiałem się niczego złapać, aby wstać”, wspomina Lance. Lance wstał zupełnie prosto i ocenił swoje ciało. Jednej rzeczy wyraźnie brakowało – bólu!

Bóg jest lepszy niż myślisz

Kiedy Mike i Aster Mullins dowiedzieli się, że ich roczny syn, Andrew, ma raka czwartego stopnia, próbowali wszystkiego by został uzdrowiony – od lekarzy po łańcuch modlitewny na Facebooku. Ale zamiast poprawiać się, było z nim tylko gorzej. Ludzie dokoła nich zaczęli mówić, aby pozwolili synowi odejść. „Powiedziałam: ‘Nie jestem gotowa by pozwolić mu odejść”, mówiła Aster. „Nie jestem gotowa, by mój mały synek odszedł”.

Mając blisko 4 000 osób modlących się o Andrew, Mullins’owie myśleli, że robią dokładnie to, co powinni robić. „Czy Bóg wysłucha, jeśli będziemy mieć 10 000 osób?”. Mike wspomina swoje pytanie. Ale wiedząc, że czas upływa i nic nie działa, postanowili spróbować czegoś innego. „Myślę,
że nasza modlitwa zmieniła się w ‘Boże, proszę, naucz nas jak się modlić’”.

W odpowiedzi na swoja modlitwę, ktoś przesłał im nauczanie Andrew Wommacka „Bóg chce, żebyś był zdrowy”. Słuchaliśmy tego przesłania jadąc do Crumlin Hospital
w Dublinie po czwartą serię chemioterapii. Coś, co było mówione w tym przesłaniu zagrało w nas”, mówi Mike. „On jasno wskazał nam Słowo Boże”. Teraz był czas, aby wstać. Mike wyjaśnia, „Dopiero go otrzymaliśmy [naszego synka]. Położyliśmy na nim ręce, ponieważ Biblia mówi w Ewangelii Marka 16, że te znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzą. Będziecie kłaść ręce na chorych, a oni odzyskają zdrowie.

Po tym, jak ich syn, Andrew, został przebadany, Mullins’owie otrzymali wiadomość, że jego kości – wszystkie – są wolne od raka! Niedługo później, wszystkie jego organy były również czyste! Mike mówi: „Nauczyliśmy się jak się modlić z autorytetem i to zadziałało… [I teraz] chcemy powiedzieć innym, że ‘Bóg jest dobry. On jest lepszy niż myślisz’”.

Od przygnębiony do błogosławiony

Wyzwania związane z pastorską służbą uderzyły w Gary’ego Piercy i nie mógł ich dłużej ignorować. Po tym, jak został skierowany do chrześcijańskiego lekarza, został zdiagnozowany z klasyczną kliniczną depresją i otrzymał receptę na leczenie.

Po tym jak przez lata był w służbie i ją zostawiał, zmagając się z czwartym już przejawem depresji, chrześcijański psychiatra powiedział Gary’emu, że będzie na lekach do końca swojego życia. To był stan, jaki zaakceptował, wracając kontrolnie do lekarza co sześć miesięcy i otrzymując nowe recepty.

Ale w 2018, Gary usłyszał o naszej konferencji w Kolorado „Healing is Here”. Został poproszony przez jednego z członków zgromadzenia o jednoczesne transmitowanie tej konferencji, i sam wyjaśnia co miało miejsce w trakcie jej oglądania. „W piątkowy wieczór konferencji, pod koniec, mówca, Audrey Mack… poprosiła, aby wstali wszyscy, którzy potrzebują uzdrowienia
z chorób umysłowych. …więc wstałem. Poza mrowieniem w mojej głowie, nie odczuwałem żadnych innych doznań.”

Od tej nocy Gary nie musi już brać żadnych leków na depresję. „Czuję się świetnie i jestem przekonany, że Pan mnie uzdrowił z zachwiania równowagi chemicznej, która spowodowała depresję!“.

Wspaniale! Modlę się, aby to zbudowało i zmotywowało cię do przyjęcia twojego uzdrowienia. Kiedy je przyjmiesz, będziesz mieć świadectwo jak ci ludzie, i nikt nie będzie w stanie przekonać cię, że jest inaczej. Ono jest twoje. Jedną z rzeczy, którą robię, aby być na bieżąco z tym, co Bóg dla mnie zrobił, jest wspominanie tego. Z trudem mam taki dzień, kiedy tego nie robię – wspominając to, co Bóg zrobił w moim życiu 23 marca 1968. To jest dla mnie tak świeże jak wtedy, gdy miało to miejsce. A to już ponad 50 lat! Wierzę, że to jest jeden z powodów, dlaczego nadal widzę cuda w moim życiu.

Możesz rozpocząć swoją podróż do uzdrowienia już dziś z zestawem CD, DVD albo USB zawierającym konferencję “Healing is Here”. To było potężne! Nie możesz przyspieszyć swojego cudu w mikrofalówce. Zwykle mija trochę czasu pomiędzy “Amen” a “Oto jest”. Ale możesz skrócić ten czas, którego potrzebujesz by przyjąć. To, co miało miejsce na “Healing is Here” w zeszłym roku, pomoże ci! Wiem, że będziesz tak samo błogosławiony jak ci, którzy tam byli!

Kochamy Was

Andrew & Jamie